Diakonia Miłosierdzia

Adwentowe akcje Diakonii Miłosierdzia

KIERMASZ ADWENTOWY

PARAFIALNA PACZKA ŚWIĄTECZNA

Diakonia miłosierdzia to ludzie, których pasją jest niesienie pomocy najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym, których w naszej parafii nie brakuje. Osoby te niejednokrotnie są niewidoczne, gdyż ze względu na swoje dolegliwości często muszą pozostać w swoich domach. Niektóre z tych osób potrzebują tylko odwiedzin, inne pomocy w przyniesieniu obiadu, zakupach, sprzątaniu czy drobnych naprawach okołodomowych. Część z tych osób potrzebuje również wsparcia materialnego, dlatego chcemy w najbliższym czasie podjąć pewne inicjatywy, aby przyjść im z pomocą.

I tak, w pierwszą niedzielę grudnia (5 XII) będziemy organizowali w parafii  KIERMASZ ADWENTOWY na ten cel. Osoby z naszej diakonii po każdej Mszy Świętej będą sprzedawali kartki, ozdoby i ciasteczka świąteczne własnoręcznie zrobione, z których dochód będzie przeznaczony dla konkretnych osób z naszej parafii, potrzebujących pilnie wsparcia materialnego. Liczymy na otwarte i hojne serca naszych parafian!

Drugą naszą inicjatywą w Adwencie będzie kontynuowana już akcja “PARAFIALNA PACZKA ŚWIĄTECZNA” dla samotnych i ubogich z naszej parafii. Prosimy o Wasze podarunki w formie artykułów spożywczych,chemicznych, słodyczy,ozdób świątecznych itp. 

Oczywiście, zapraszamy również do włączenia się w działalność naszej diakonii. Spotykamy się raz w miesiącu, a najbliższe spotkanie odbędzie się 30 listopada (wtorek) po Mszy wieczornej, czyli około godziny 18:30. W celu uzyskania bliższych informacji można również kontaktować się telefonicznie: 508-077-453 lub mailowo: starczewski.t@gmail.com. Zachęcam do kontaktu nie tylko osoby chętne do niesienia pomocy, ale również te, które wiedzą o osobach jej potrzebujących. Szczęść Boże!

Tomasz Starczewski