Diakonia Miłosierdzia

Akcja charytatywna Parafialnej Diakonii Miłosierdzia „PASCHA 2023”.

W Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Świętą członkowie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia przeprowadzą akcję charytatywną. Zdobione przez nich i ułożone w piękne bukiety gałązki palmowe, można będzie nabyć, a ofiary za nie złożone będą przeznaczone na Święta Wielkanocne dla najuboższych z naszej parafii.

Natomiast w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów, można będzie składać świąteczne dary z koszyka wielkanocnego, które jeszcze tego dnia będą dostarczone naszych parafianom przed Diakonię.

DZIĘKUJEMY!

KIERMASZ ADWENTOWY 2022

KIERMASZ ADWENTOWY 2021

PARAFIALNA PACZKA ŚWIĄTECZNA

Diakonia miłosierdzia to ludzie, których pasją jest niesienie pomocy najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym, których w naszej parafii nie brakuje. Osoby te niejednokrotnie są niewidoczne, gdyż ze względu na swoje dolegliwości często muszą pozostać w swoich domach. Niektóre z tych osób potrzebują tylko odwiedzin, inne pomocy w przyniesieniu obiadu, zakupach, sprzątaniu czy drobnych naprawach okołodomowych. Część z tych osób potrzebuje również wsparcia materialnego, dlatego chcemy w najbliższym czasie podjąć pewne inicjatywy, aby przyjść im z pomocą.

I tak, w pierwszą niedzielę grudnia (5 XII) będziemy organizowali w parafii  KIERMASZ ADWENTOWY na ten cel. Osoby z naszej diakonii po każdej Mszy Świętej będą sprzedawali kartki, ozdoby i ciasteczka świąteczne własnoręcznie zrobione, z których dochód będzie przeznaczony dla konkretnych osób z naszej parafii, potrzebujących pilnie wsparcia materialnego. Liczymy na otwarte i hojne serca naszych parafian!

Drugą naszą inicjatywą w Adwencie będzie kontynuowana już akcja “PARAFIALNA PACZKA ŚWIĄTECZNA” dla samotnych i ubogich z naszej parafii. Prosimy o Wasze podarunki w formie artykułów spożywczych,chemicznych, słodyczy,ozdób świątecznych itp. 

Oczywiście, zapraszamy również do włączenia się w działalność naszej diakonii. Spotykamy się raz w miesiącu, a najbliższe spotkanie odbędzie się 30 listopada (wtorek) po Mszy wieczornej, czyli około godziny 18:30. W celu uzyskania bliższych informacji można również kontaktować się telefonicznie: 508-077-453 lub mailowo: starczewski.t@gmail.com. Zachęcam do kontaktu nie tylko osoby chętne do niesienia pomocy, ale również te, które wiedzą o osobach jej potrzebujących. Szczęść Boże!

Tomasz Starczewski