OGŁOSZENIA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Kilka dni temu siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego świętowały z całym Kościołem powszechnym liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. To był także dzień, w którym do częstochowskiej wspólnoty sióstr dołączyła s. Olga, którą bardzo serdecznie witamy także we wspólnocie parafialnej i życzymy, by miejsce i czas, który Pan daje Siostrze, był czasem błogosławieństw i dojrzewania w swoim charyzmacie, a przede wszystkim w relacji ze swoim Oblubieńcem.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci kandydatów do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różańce, z którymi będą przychodziły na nabożeństwa różańcowe w październiku.
 3. Za tydzień w niedzielę, również po Mszy Świętej o godz. 10.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
 4. Do końca października mogą się zgłaszać osoby dorosłe, starsze, które w swoim wieku nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania. Tworzymy nową grupę dorosłych kandydatów do bierzmowania, która będzie miała swój program i swoją specyfikę przygotowań.
 5. Od soboty 1. października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni będą odbywały się codziennie o godz. 17.15. Każdego dnia poszczególne grupy i stany w parafii będą przewodniczyły modlitwie.
 6. W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca. Msza Święta poranna i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Do nabycia jest nowy numer “Wieczernika” oraz “Niedzieli”
 8. Do sprzątania kościoła zapraszamy w najbliższą sobotę o 8.30 mieszkańców ul. Nowowiejskiego.
 9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Lidia Dymska, + Stefania Girzyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny, wspominając w liturgii Kościoła św. Stanisława Kostkę, patrona naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie ks. dr Mikołaj Węgrzyn.
 2. Dziękuję wszystkim za obecność, zaangażowanie i wszelki wysiłek w przygotowaniu i przeżywaniu Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Ogromne podziękowanie za przygotowanie, prowadzenie i obecność na Festynie parafialnym.
 3. Dzisiaj także obchodzimy w naszej parafii jubileusz 25 lecia ślubów zakonnych Siostry Doroty, Urszulanki Serca Jezusa Konającego. Dziękujemy Pan Bogu za dar powołania Siostry, za obecność i służbę w naszej parafii, gratulujemy Jubileuszu i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w służbie Kościołowi, Zgromadzeniu zakonnemu oraz naszej parafii.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego zapraszają 22 września, w czwartek, do swojej kaplicy przy ul. P.O.W. 22 na Mszę Świętą i transitus przed liturgicznym wspomnieniem o. Pio.
 6. Jest nowy jesienny numer “Wieczernika”, naszego pisma parafialnego.
 7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Lidia Dymska, + Włodziemirz Duda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W Piątek rozpoczynamy Triduum ku czci patrona naszej parafii, św. Stanisława Kostki.
 2. PIĄTEK, godz. 18.00 – WIECZÓR CHWAŁY (Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała), prowadzi Wspólnota “Galilea”.  W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą, ale w ramach Wieczoru Chwały.
 3. SOBOTA, godz. 14.00-17.30 – FESTYN PARAFIALNY (Dom Sióstr Urszulanek, ul. Pułaskiego 23). Dziękujemy za przyniesione już fanty na loterię, można je przynosić jeszcze do środy.  Główną nagrodą w loterii fantowej będzie hulajnoga elektryczna, a w konkursie pieczenia ciast – expres do kawy. Będą także inne cenne nagrody. Zaprośmy do udziału w Festynie swoje rodziny, sąsiadów, znajomych i chciejmy przeżyć ten czas w duchu jedności, wykorzystując wspaniałą okazję do budowania pięknej wspólnoty parafialnej.
 4. NIEDZIELA, godz. 12.00 – MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA KU CZCI ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI (przewodniczy ks. dr Miłołaj Węgrzyn, dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, rektor Kościoła Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie).
 5. W sobotę, w ramach Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, przybędą do naszej parafii pielgrzymki dzieci i młodzieży z parafii św. Zygmunta z Częstochowy oraz parafii NMP Częstochowskiej z Częstochowy. Tradycyjnie jak co roku, chcemy ich ugościć nie tylko w kościele na Mszy Świętej, ale także ciastem, herbatą naszej kawiarence parafialnej. Dlatego tradycyjnie bardzo prosimy o upieczenie ciast dla pielgrzymów i przyniesienie ich w piątek wieczorem na plebanię.
 6. Środa, Święto Podwyższenia Krzyża, Rada Konferencji Episkopatów Europy ustanowiła dniem modlitwy za Ukrainę. Celem inicjatywy, jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Arcybiskup Metropolita Częstochowski bardzo prosi, by w intencji Ukrainy we wszystkich parafiach archidiecezji częstochowskiej w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zostało odprawione  nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem, które należy zakończyć śpiewem suplikacji. To nabożeństwo będzie miało miejsce w naszej świątyni w środę o godz. 17.30.
 7. Także 14 września, o godz. 11.00, w Bazylice Archikatedralnej p.w. Świętej Rodziny odbędzie się dekanalna pielgrzymka chorych. Mszy Świętej i spotkaniu przewodniczyć będzie Arcybiskup Wacław Depo. Prosimy rodziny chorych, aby zorganizowali pielgrzymkę swoim bliskim, ewentualnie poinformowali nas o chętnych do udziału w pielgrzymce.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Halina Kimus, + Urszula Jakubska, + Ewa Nicpoń. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i inauguracja Mszy Świętych w ciągu całego z udziałem dzieci i młodzieży, a szczególnie dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza Święta jubileuszowa z racji 50-lecia ślubów zakonnych siostry Barbary, naszej zakrystianki. Siostrze gratulujemy wspaniałych lata życia w powołaniu zakonnym i życzymy obfitych owoców życia we wspólnocie zakonnej, przede wszystkim radości z bliskości i codziennego jednoczenia się z Chrystusem Zmartwychwstałym oraz głębokiej autentycznej wiary i miłości, promieniującej na ludzi, których Pan Bóg stawia – i postawi jeszcze – na drodze życia Siostry Barbary.
 3. Dzisiaj spotkanie członków Kół Różańcowych wyjątkowo o 16.30 w kawiarence parafialnej. Zaprasza nasza Jubilatka, s. Barbara, wdzięczna Kołom Różańcowym za ofiarowanie Mszy Świętej w Jej intencji.
 4. Dzisiaj także po każdej Mszy Świętej, członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, będą zapraszali i informowali nas wszystkich o zbliżającym się Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, a szczególnie o Festynie Parafialnym, który odbędzie się 17 września, w sobotę. Z tyłu kościoła wystawione są plakaty informujące o Festynie Parafialnym, zabierzcie je do swoich miejsc zamieszkania i powieście na klatkach schodowych tak, aby w miarę możliwości jak najwięcej parafian mogło się dowiedzieć o Festynie.
 5. Nowy numer “Niedzieli” od tego numeru będzie kosztował 10 zł., do dotychczasowego numeru zostaje dodany nowy tygodnik, zatytułowany: “Bliżej życia z wiarą”.
 6. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Zbigniew Śpiewak, + Romuald Zujewski oraz + Anna Cichoń. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Powoli kończą się wakacje, czas intensywnego wypoczynku, wyjazdów, wolnego od nauki, a także od różnych regularnych spotkań w ciągu roku. Tym bardziej z tęsknotą czekamy już na pierwszowrześniowy dzwonek, żeby nie tylko dzieci mogły rozpocząć nowy rok szkolny, ale żebyśmy wszyscy powrócili do rytmu spotkań formacyjnych w naszej parafii i w naszym kościele.
 2. W czwartek 1 września zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów ze szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, na godz. 8.00. Będzie modlitwa i błogosławieństwo na cały nowy rok. Natomiast w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, odbędzie się poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów i innych dzieci, które te tornistry przyniosą. Od przyszłej niedzieli Msza o 10.00 znów stanie się miejscem szczególnej modlitwy dzieci z naszej parafii i ich rodziców. Scholę dziecięcą zapraszamy pół godziny przed Mszą, aby mogła przygotować pieśni śpiewane podczas Mszy, tym bardziej, że swoje cotygodniowe uczestnictwo w niej rozpoczynają dzieci, przygotowujące się do I Komunii Świętej. Rodzice tych dzieci będą miały swoje pierwsze spotkanie w ostatnią niedzielę września po Mszy Świętej o godz. 10.00.
 3. Młodzież KSM-u aktualnie przeżywa swoje rekolekcje i już w najbliższy piątek rozpoczyna swój nowy rok formacyjny. Młodzi KSM-u zapraszają do swojej wspólnoty nowych kandydatów, którzy ukończyli 14. rok życia na spotkania.
 4. Pierwsza zbiórka powakacyjna ministrantów będzie miała miejsce w najbliższą sobotę o 10.00. Zbiórka tym bardziej szczególna, że tego dnia opiekun ministrantów, ks. wikariusz Grzegorz będzie świętował swoje imieniny. Msza Święta w intencji ks. Grzegorza w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do obecności i modlitwy w intencji księdza Solenizanta.
 5. Ufamy, że pozostałe grupy, wspólnoty, nie tylko dzieci i młodzieży, też powrócą do swoich formacyjnych spotkań i także zaproszą do siebie nowych członków. Czekamy na Wasze zaproszenia i informacje co do charakteru spotkań i ich terminów.  Żywa parafia to wspólnota wspólnot, różnych służb i charyzmatów.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie miała miejsce Msza Święta dziękczynna w intencji s. Barbary, naszej zakrystianki, z racji 50 rocznicy ślubów zakonnych.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej na Godzinę Świętą – modlitwę w intencji osób konsekrowanych, duchownych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jest to piękna adoracja z medytacją Słowa Bożego, prowadzona przez Siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego.
 8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzamy chorych w domach. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszą poranną i wieczorną. Przypominamy rodzicom i dzieciom o możliwości odprawienia przez dziecko (ale także przez rodziców) 9. pierwszych piątków miesiąca.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszła: + Irena Ociepa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na pokrycie wszelkich prac i inwestycji gospodarczych w parafii. W ostatnim czasie tych prac jest bardzo dużo. Remont dwóch kaplic w dolnym kościele, malowanie i naprawianie usterek w dwóch pokojach wikariusza oraz w pokoju gościnnym dla rekolekcjonisty. O dłuższego czasu mamy problem z domofonem do kancelarii i na plebanię, prawdopodobnie czeka nas niełatwa naprawa albo wymiana domofonu. Po ostatnich ulewnych dniach okazało się, że przecieka nam dach na kościele i domu parafialnym. Mamy już dwa pomieszczenia z zalanymi sklepieniami i sufitami, więc trzeba jak najszybciej znaleźć problem i naprawić dach oraz szkody już wyrządzone przez deszcz. Dziękujemy za każde wsparcie i pomoc materialną, składaną na te i inne potrzeby parafii.  
 2. Jutro, w poniedziałek 22 VIII, nasza parafia “wyrusza” na pielgrzymkę na Jasną Górę, by włączyć się w trwającą od środy Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Gromadzimy się w kościele o 17.30. Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie wyruszymy wspólnie przed Szczyt Jasnogórski. Tam, o godz. 18.30 będziemy uczestniczyli we Mszy Świętej oraz w Apelu Maryjnym. Zapraszamy wszystkich, pójdziemy tempem takim, żeby i dzieci i osoby starsze nadążyły ze wszystkimi. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 3. Procesja maryjna z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę, z udziałem kapłanów i wiernych miasta Częstochowy oraz pielgrzymów z terenu Archidiecezji, odbędzie się 25 sierpnia br. (czwartek), w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Procesję poprzedzą Nieszpory w Bazylice Archikatedralnej o godz. 17.15. Bezpośrednio po procesji o godz. 19.00 będzie Msza Święta wigilii Uroczystości NMP Częstochowskiej.
 4. W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, 26 sierpnia, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. Dziękujemy stałym naszym parafianom, sprzątającym kościół w każdą sobotę, nie patrząc na to, czy w danym tygodniu przypada ich dyżur sprzątania czy nie. Przypominamy, że w każdym tygodniu swój dyżur mają mieszkańcy poszczególnych ulic parafii. Grafik wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z kościoła. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Glogera.
 6. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Bożena Praska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i piękne świadectwo podczas wizyty ks. Arcybiskupa Wacława Depo w ubiegłą niedzielę w naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla wszystkich, którzy się zaangażowali w przygotowanie uroczystości oraz koncertu.
 2. Dzisiaj w naszym kościele przeżywamy Dobę Eucharystyczną, którą zakończymy jutro rano Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do adoracji. Plan adoracji umieszczony jest w gablotach i na naszych stronach internetowych. Wspólna modlitwa w czasie Doby Eucharystycznej to Godzina Miłosierdzia o 15.00, Pasterka o północy, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – jutro 0 7.30 oraz Msze Święte.
 3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o 8.00, 10.00 i 18.00.
 4. 17 sierpnia w środę rozpoczyna się na Nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej. Będziemy ją wspólnie odmawiali w naszym kościele na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu, przed wieczorną Mszą Świętą. W czasie trwania Nowenny każdego dnia parafie Częstochowy pielgrzymują na wieczorną Mszę Świętą przed szczyt jasnogórski na godz. 18.30. Nasza parafia będzie pielgrzymowała na Jasną Górę 22 sierpnia w przyszły poniedziałek.
 5. Ks. Arcybiskup W. Depo prosi, by “w tym niespokojnym czasie”, w którym żyjemy, (susza, głód, wojna, pandemia i inne) powrócić do śpiewania Suplikacji podczas przynajmniej Mszy Świętych niedzielnych i w dni uroczystości przed końcowym błogosławieństwem, o ile to możliwe, klęcząc.
 6. Można już zamawiać intencje Mszy Świętych na nowy rok.
 7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Regina Badora, + Barbara Nalewajek oraz + Janina Dziubała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 do naszej parafii przybędzie Pasterz naszej Archidiecezji, Abp Wacław Depo. Będzie on przewodniczył Mszy Świętej wieczornej i modlił się w intencji parafii i wszystkich jej wiernych. Msza Święta będzie świętowaniem tajemnicy Boga, który jest naszym Ojcem. Po Mszy Świętej wieczornej ks. Abp poświęci odnowione kaplice w dolnym kościele: pokutną kaplicę Miłosierdzia oraz kaplicę, w której szczególnie będzie czczony i poznawany przez nas Pan Bóg w tajemnicy swojego Ojcostwa. Po zakończeniu uroczystości liturgicznych, o godz. 20.00 odbędzie się koncert Lidii Pospieszalskiej z zespołem. Organizatorem koncertu jest Wspólnota Bożego Ojcostwa, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia istnienia.  W przerwie między Mszą Świętą wieczorną a koncertem, Wspólnota Bożego Ojcostwa zaprasza do kawiarenki na poczęstunek i małe upominki z racji jubileuszu.
 2. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w parafii Dobę Eucharystyczną. Plan adoracji jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszych stronach internetowych. Z tyłu kościoła można zapisywać się na nocne godziny adoracji:

DOBA EUCHARYSTYCZNA 14 – 15 SIERPNIA 2022

13.00-14.00 – Koło Różańcowe p. Ryszarda Nawrota

14.00-15.00 – Koło Różańcowe p. Stanisławy Poniewskiej

15.00-16.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA

16.00-17.00 – Koło Różańcowe p. Marii Trepki

17.00-18.00 – Koło Różańcowe p. Urszuli Kulinicz

19.00-20.00 – Ministranci i lektorzy

20.00-21.00 – KSM, kandydaci do bierzmowania, młodzież z parafii

21.00-22.00 – Akcja Katolicka

22.00-23.00 – Parafialna Rada Duszpasterska

23.00-24.00 – Osoby konsekrowane

00.00 – PASTERKA EUCHARYSTYCZNA W INTENCJI PARAFIAN

01.00-02.00 – Mieszkańcy ul. Kopernika i P.O.W.

02.00-03.00 – Mieszkańcy ul. Focha, Glogera i Jaracza

03.00-04.00 – Mieszkańcy ul. Waszyngtona, Stryjeńskiej i Nowowiejskiego

04.00-05.00 – Mieszkańcy ul. Dąbkowskiego i Gąsiorowskiego

05.00-06.00 – Mieszkańcy ul. Aleje NMP, Pułaskiego i Szymanowskiego

06.00-07.00 – Członkowie Parafialnych Grup Biblijnych

07.30-08.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.00 – MSZA ŚWIĘTA z uroczystości Wniebowzięcia NMP.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Miesiąc sierpień jest obchodzony i promowany przez Kościół jako miesiąc abstynencji. W ramach trwającej od 1984 roku inicjatywy, w tym czasie zachęca się wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Dlaczego właśnie sierpień? Z wielu przyczyn. – Miesiąc ten jest postrzegany jako miesiąc maryjny i czas pielgrzymowania. – Także w sierpniu, w 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. – To także miesiąc ważnych rocznic narodowych: 1 sierpnia – wybuch Powstania Warszawskiego, 15 sierpnia – rocznica Bitwy Warszawskiej, koniec sierpnia – rocznica Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej Godzina Święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, a w sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy będziemy obchodzili w parafii Święto Bożego Ojcostwa. W wielu miejscach na świecie, od wielu lat tego dnia, w pierwszą niedzielę sierpnia, obchodzone jest święto Boga jako Ojca całej ludzkości. W tym roku to święto zbiega się z 90.  rocznicą objawień Boga Ojca, przekazanych światu przez Sługę Bożą Matkę  Eugenię Ravasio. Objawienia te są uznane przez kościół. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył Metropolita Częstochowski, Abp Wacław Depo, podczas której poświęci dwie gruntownie odnowione kaplice w dolnym kościele: pokutną Kaplicę Miłosierdzia oraz Kaplicę Bożego Ojcostwa. Trwają ostatnie przygotowania i już w przyszłą niedzielę będziecie mogli obejrzeć i pomodlić się w tych kaplicach. Natomiast po tej Mszy, o godz. 20.00 odbędzie się wyjątkowy koncert, organizowany przez Wspólnotę Bożego Ojcostwa, zatytułowany: Podróże na chmurze. Gościem głównym koncertu będzie Lidia Pospieszalska wraz z zespołem. Wstęp na koncert jest wolny i darmowy. Bardzo gorąco zapraszam i proszę, abyście informowali innych o Święcie Boga Ojca oraz o koncercie.
 5. Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła: paniom Ewelinie i Annie oraz panom Adamowi i Marcinowi. Zapraszamy, żeby także włączali się do pomocy inni nasi parafianie. Za tydzień na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ulic: Alei NMP i Pułaskiego.
 6. Bardzo dziękujemy s. Tomaszy za pełnienie posługi zakrystianki, podczas nieobecności s. Barbary. Dziękujemy za gorliwość i zaangażowanie.
 7. Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru tygodnika katolickiego “Niedziela”.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + s. Maria Wacława Karwowska CR oraz + Andrzej Koćwin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Świętego Krzysztofa. Z tej racji przeprowadzamy dziś zbiórkę do puszki na środki transportu dla misjonarzy. W 2021 r. MIVA Polska (agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji) zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych, na które przekazała kwotę 4 530 546 zł. XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa jest wyrazem wdzięczności Bogu i ludziom za otwarte serca, za dar modlitwy i przysłowiowy grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców za przyczyną św. Krzysztofa.
 2. Dzisiaj obchodzimy także II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. W Orędziu na ten dzień papież pisze m.in.: “Zachęcam was do ogłoszenia tego Dnia w waszych parafiach i wspólnotach; by pójść odwiedzić osoby starsze, które są najbardziej samotne, w domu lub tam, gdzie przebywają. Zróbmy tak, by nikt nie przeżywał tego dnia w samotności. Posiadanie kogoś, na kogo się czeka, może odmienić przeżywanie dni osobom, które nie spodziewają się już niczego dobrego od przyszłości; a z tego pierwszego spotkania może narodzić się nowa przyjaźń. Odwiedzanie samotnych osób starszych to uczynek miłosierdzia naszych czasów!”.
 3. Wszystkim solenizantom ostatnich i najbliższych dni, a więc m.in. Czesławom, Magdalenom, Krzysztofom, Jakubom, Kingom, Joachimom, Annom, Martom życzymy błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa ich patronów.
 4. Dziękujemy za sobotnie sprzątanie pani Ewelinie oraz panom Marcinowi i Adamowi, za tydzień zapraszamy  mieszkańców ul. Nowowiejskiego.
 5. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: +Wanda Gospodarek oraz + Janina Jakubska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. W trzecią niedzielę miesiąca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za wspieranie materialne naszej parafii i kościoła. Dzisiejsza taca prznaczona jest na większe inwestycje gospodarcze parafii.
 2. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Świętego Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów oraz zbiórka na środki transport dla misjonarzy.
 3. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru tygodnika katolickiego “Niedziela”.
 4. Zapraszamy do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę po Mszy Świętej porannej mieszkańców ul. Gąsiorowskiego.
 5. Czynna jest dzisiaj nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy na dobrą kawę i ciasto. Dziękujemy wszystkim, którzy służą, dyżurują, pieką ciasto i sprzątają w “Kostka Café”.
 6. Życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego wszystkim gościom i urlopowiczom, obecnym dzisiaj w naszym kościele.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeprowadzamy zbiórkę do puszki na bardzo drogie leczenie Kubusia Szwagruka z Nowej Brzeźnicy. Kubuś cierpi na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo na nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.
 • Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. P.O.W.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru tygodnika katolickiego “Niedziela”.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Andrzej Halkiewicz oraz + Ewa Woźniczko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Jeszcze raz pragnę poinformować o tym, że ks. Grzegorz Borowik przestał być jedynie rezydentem, a od 1 lipca został wikariuszem naszej parafii. Bardzo gorąco witamy go w tej nowej funkcji i życzymy wielu potrzebnych łask w służbie duszpasterskiej na naszej parafialnej niwie.
 2. Dzisiaj o 17.00 spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 4. W czwartek wyjątkowo, z powodu nieobecności Sióstr Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego, pierwszoczwartkowa modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne będzie miała przed Mszą Świętą wieczorną, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 5. Przypominamy o codziennym wystawieniu Najświętszego Sakramentu w naszym kościele i możliwości adoracji Pana Jezusa w ciszy o godz. 17.30.
 6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie w poniedziałki, środy oraz piątki w godz. 16.30-17.30. Oczywiście w sprawach pilnych, np pogrzebu, prosimy o kontakt telefoniczny i uzgodnienie spotkania w kancelarii w każdym innym czasie.
 7. W sobotę parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej oraz opactwa benedyktynów w Tyńcu. Wyjazd o godz. 7.15 z pod kościoła. Prosimy o zabranie z sobą dokumentów tożsamości i pozostałą opłatę za pielgrzymkę.
 8. W najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Stryjeńskiej i Szymanowskiego.
 9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru tygodnika “Niedziela”.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Ewa Pierzgalska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Dekretem ks. Arcybiskupa Wacławy Depo, z dniem 1 lipca br. ks. Andrzej Witek, dotychczasowy nasz wikariusz, został mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie. Dziękujemy ks. Andrzejowi za trzy piękne lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii i życzymy wielu potrzebnych łask do służby w nowej parafii.
 • Dotychczasowy rezydent naszej parafii, ks. Grzegorz Borowik, został powołany przez ks. Arcybiskupa, na wikariusza naszej parafii. Cieszymy się bardzo z tej decyzji i chociaż ks. Grzegorz jest już w naszej parafii od roku, witamy go bardzo serdecznie w nowej funkcji, jako wikariusza. Niech św. Stanisław Kostka wyprasza Księdzu potrzebne łaski do pracy w naszej parafii.
 • We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 • W środę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiara w tym dniu zbierana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych w domach, a spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszami. W pierwszą sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Do sprzątania kościoła zapraszamy w sobotę o 8.30 mieszkańców ul. Waszyngtona.
 • Do nabycia nowy numer tygodnika “Niedziela” oraz parafialny “Wieczernik”.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne włączenie się w organizację i udział w centralnej Procesji eucharystycznej ulicami miasta Częstochowy w Boże Ciało.  
 2. Przed nami Procesja ulicami naszej parafii na zakończenie Oktawy: czwartek 23 czerwca, godz. 18.00. Najpierw Msza Święta, a potem procesja ulicami parafii. Przyjdźcie wszyscy, dajmy tego dnia nie tylko publiczne świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa, ale także spotkajmy się wszyscy, zobaczmy, że jesteśmy wielką rodziną parafialną, modlącą się i wspierającą nawzajem! Na zakończenie Procesji będzie błogosławieństwo dzieci (i niespodzianka!) oraz poświęcenie wianków i modlitwa za ojców z racji Dnia Ojca.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Ołtarzy eucharystycznych. Uzbierane pieniądze będą podzielone na cztery części, za które będzie można kupić kwiaty do czterech ołtarzy.
 4. Jutro po wieczornej Mszy Świętej spotkanie organizacyjne, dotyczące czwartkowej Procesji. Zapraszamy mężczyzn, żeby przyszli zobaczyć kiedy i w jaki sposób przenieść ołtarze, jak je zabezpieczyć. Prosimy także mężczyzn do niesienia baldachimu, chorągwi, sprzętu nagłaśniającego i do służb porządkowych. Kobiety zapraszamy do dekoracji ołtarzy, niesienia w Procesji różnych paramentów liturgicznych. Serdecznie proszę wszystkie grupy, ruchy parafialne o aktywne zaangażowanie się w organizację Procesji i w samą Procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, ministrantów do służby liturgicznej, schole, kantorów, lektorów itd. Módlmy się też o dobrą pogodę w czwartkowy wieczór.
 5. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w spłacaniu kosztów za nowe Ołtarze eucharystyczne. Bardzo dziękujemy za Waszą wrażliwość i hojność serc.
 6. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 zostanie włączonych dwóch kandydatów w poczet służby liturgicznej, a czterech chłopców zostanie włączonych do kandydatów na ministrantów. Gratulujemy im i ich rodzicom i zapraszamy kolejnych kandydatów.
 7. Codziennie przez Oktawę Bożego Ciała, o godz. 17.30, odprawiane są w naszym kościele uroczyste Nieszpory Eucharystyczne.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 9. W sobotę rano zapraszamy do sprzątania mieszkańców ulic Dąbkowskiego i Jaracza.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w niedzielę, o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 3. Decyzją ks. Abpa W. Depo jesteśmy – jako parafia – współorganizatorami centralnej procesji mieszkańców Częstochowy Alejami Najświętszej Panny, włączając się aktywnie w organizację i prowadzenie procesji (m.in. kilku mężczyzn niesie nagłośnienie, dzieci pierwszokomunijne sypią kwiaty, udział w procesji bierze także służba liturgiczna ołtarza, także my kapłani bierzemy udział w procesji). Prosimy więc o jak najliczniejsze włączenie się w centralną procesję Alejami NMP, starsze i chore osoby niech w miarę możliwości zgromadzą się przynajmniej przy ołtarzu w Alejach, na terenie naszej parafii (przy dawnej Cepelii). Procesja w tym roku rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej, celebrowaną przez Abpa W. Depo o godz. 10.00 i zakończy się na Jasnej Górze.
 4. Z tej racji, że jako wspólnota parafialna włączamy się w centralne uroczystości Bożego Ciała, PROCESJA EUCHARYSTYCZNA ULICAMI NASZEJ PARAFII ODBĘDZIE SIĘ, NIE W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA, ALE NA ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA, W CZWARTEK 23 CZERWCA, PO MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ! Będzie ona połączona z poświęceniem wianków, błogosławieństwem dzieci i świętowaniem Dnia Ojca.
 5. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów w Boże Ciało i w Oktawę Bożego Ciała. Prosimy też o zbieranie i zasuszanie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem. Przygotowaniem i organizacją sypania kwiatów przez dzieci podczas najbliższych uroczystości, zajmują się nasze drogie Siostry i pani katechetka.
 6. Z tyłu kościoła można nabyć ozdoby i symbole eucharystyczne, którymi przyozdobimy nasze domy i okna na Boże Ciało.
 7. Po spotkaniu i wysłuchaniu członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i po sprawdzeniu stanu dotychczasowych ołtarzy, które do niedawna jeszcze służyły na Boże Ciało, podjęliśmy decyzję o zakupie nowych Ołtarzy. Kiepski stan starych ołtarzy, brak niektórych części, bardzo ciężkie stare rusztowania – to wszystko – według relacji członków Rady Parafialnej rodziło raczej opór i zniechęcenie wielu mieszkańców parafii do przygotowywania ołtarzy.  Nowe ołtarze są w obsłudze dużo prostsze, praktyczniejsze, a jednocześnie nowocześniejsze, lekkie w przenoszeniu. W zestawie jednego ołtarza są: główny ołtarz z banerem, dwa boczne ołtarze z gotowymi banerami eucharystycznymi, stół z pokryciem oraz obrus. Całość wykonana jest z solidnego materiału, zarówno ołtarz, jak i stół. Jesteśmy przekonani, że takie konstrukcje będą służyły nam podczas różnych uroczystości przez wiele kolejnych lat. Ołtarzy tych można bowiem używać do przygotowywania dekoracji bożonarodzeniowych, wielkanocnych i innych świąt, rocznic i uroczystości. Koszt jednego ołtarza wynosi 1800 zł. Gdyby ktoś chciałby pomóc nam w pokryciu kosztów zakupu nowych ołtarzy, może to zrobić przelewem na konto parafii albo osobiście w zakrystii czy kancelarii parafialnej. W wielu parafiach przy takich większych zakupach pojawiają się konkretne osoby, które są w stanie ufundować konkretny przedmiot kultu religijnego. Zapraszamy więc osoby, które byłyby w stanie i chciały ufundować np. jeden ołtarz, albo jakąś jego część. Przy takim ołtarzu umieścimy wtedy wygrawerowaną informację o fundatorze, z datą i informacjami, które dla potomnych mogą być cenną pamiątką i świadectwem wiary mieszkańców parafii.
 8. Mamy dziś do nabycia dwa arcyciekawe czasopisma religijne. Pierwszy to najnowszy numer “Niedzieli”, a w nim artykuł ze zdjęciami na dwie całe strony o naszej parafii, zatytułowany “Parafia Boga Ojca”. Koniecznie przeczytajcie i zachowajcie na pamiątkę. Drugie pismo to nowy numer “Wieczernika”, poświęcony w większości tajemnicy Eucharystii, I Komunii Świętej. Znajdziecie tam wiele artykułów, świadectw z I Komunii Świętej dzieci oraz ich rodziców. Dużo zdjęć i bieżących informacji z życia parafii. Dziękujemy całej redakcji za wysiłek włożony w przygotowanie tego pięknego numeru.   o sprzątania kościoła zapraszamy w przyszłą sobotę mieszkańców ul. Glogera.
 9. Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Czernej i Tyńca.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odszedł: + Józef Papis. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego. Zapraszajmy Ducha Bożego do naszych serc, domów i rodzin. Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze naszej parafii!
 2. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 3. Parafialna Diakonia Miłosierdzia wraz z Parafialną Radą Duszpasterską organizują w dniu 9 lipca pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej oraz do opactwa benedyktynów w Tyńcu. Zgłoszenia do 20 czerwca w zakrystii lub bezpośrednio u pana Tomasza Starczewskiego.
 4. W czwartek Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Odpust w Wyższym Seminarium Duchownym. Módlmy się o nowe powołania do naszego Seminarium w najbliższym roku akademickim.
 5. W najbliższą sobotę przed szczytem Jasnej Góry dobędzie się Kongres Eucharystyczny dla dzieci naszej Archidiecezji. Do udziału w Kongresie zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do pierwszej Komunii świętej (na ile to możliwe w strojach komunijnych), Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz schole parafialne. Zapraszamy też dzieci, które przeżywały swoją pierwszą Komunię św. podczas pandemii oraz członków innych wspólnot dziecięcych i młodzieżowych działających przy parafii. Wraz z nimi zaproszeni są rodzice, duszpasterze i katecheci oraz wszyscy wierni, którzy pragną w nim uczestniczyć. Program Kongresu: 10.30-11.00 Katecheza Eucharystyczna – s. Jana Krogul OSU, ks. Sebastian Kosecki; 11.00-12.00 Msza Święta  – Abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski; 12.00 -12.30 Uwielbienie Najświętszego Sakramentu; 12.45-13.45  Koncert Zespołu Arka Noego. Dzieci z naszej parafii spotykają się o 10.30 przy kościele i wspólnie wyruszamy przed szczyt Jasnej Góry.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie podsumowujące i weryfikujące miniony rok przygotowań kandydatów do bierzmowania. Jednocześnie przypominamy kandydatom o nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele mają miejsce każdego dnia czerwca o godz. 17.30.
 7. Z tyłu kościoła do nabycia są symbole eucharystyczne, którymi możemy ozdobić nasze domy i okna w Boże i Ciało.
 8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Focha za sobotnie sprzątanie kościoła, za tydzień zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika
 9. W najnowszym numerze “Niedzieli” interesujący wywiad z bpem Andrzejem Siemieniewskim: “ Kościół nie jest polem rzepaku”.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Radujemy się wszyscy diakonem Karolem, który wczoraj przyjąć święcenia z rąk biskupa Andrzeja Przybylskiego. Dziękuję ministrantom, lektorom, Radzie Parafialnej oraz wszystkim parafianom za modlitwę, a przede wszystkim za obecność na święceniach w Archikatedrze Częstochowskiej. Diakonowi życzymy obfitych łask       i błogosławieństwa za drodze powołania kapłańskiego.
 2. Dzisiaj VII wielkanocna, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od piątku aż do najbliższej soboty odprawiamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w sobotę, zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego: 18.00 – Msza Święta z Wigilii Zesłania Ducha Świętego, po której będzie czuwanie modlitewne. Zapraszamy wszystkich. Modlitwie będzie przewodniczyć nasza parafialna diakonia modlitwy, prowadząca co miesięczną Szkołę Modlitwy i Słowa.
 4. Bardzo dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za cały Biały Tydzień, za Waszą piękną modlitw, obecność i świadectwo wiary. We wtorek poświęciliśmy nowy Mszał, zakupiony z ofiar złożonych przez rodziców jak dar dla parafii. Po Mszy Świętej Siostry i pani katechetka poczęstują was słodyczami jako wyraz podziękowania za waszą obecność w całym tygodniu.
 5. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 będziemy świętować w parafii, razem z dziećmi i rodzicami I rocznicę Komunii Świętej.
 6. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy na Kongres Eucharystyczny na Jasną Górę 11 czerwca na godz. 10.30. W spotkaniu wezmą udział dzieci pierwszokomunijne, ministranci, schole z całej Archidiecezji. Podczas spotkania będzie Msza Święta oraz koncert zespołu “Arka Noego”. Ksiądz Andrzej z katechetkami organizują wyjście na to spotkanie, prosimy o zgłoszenia.
 7. Dzisiaj o godz. 16.00 świętowanie członków Kół Żywego Różańca z racji beatyfikacji Pauliny Jaricot. Spotykamy się najpierw w kościele na wspólnej modlitwie, a potem w kawiarence na spotkaniu przy kawie, herbacie i ciastku. Dziękuję zelatorom za przygotowanie Święta.
 8. Od środy nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem Godzina Święta i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne, prowadzona przez Siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego, w piątek odwiedzimy chorych, a spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Sprzątanie kościoła w sobotę o 8.300. Zapraszamy mieszkańców ul. Focha.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Alfred Arcimionek oraz + Eugeniusz Gudaj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Dzieci przyjmą pierwszy raz Pana Jezusa do swojego serca podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 i o godz. 12.00.
 2. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają “Biały Tydzień”, tydzień dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku do soboty zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 3. Poniedziałek – modlitwa za rodziców chrzestnych, rodzeństwo, babcie i dziadków. Poświęcenie i rozdanie obrazków pierwszokomunijnych.
 4. Wtorek – modlitwa za dyrektorów szkoły, nauczycieli, wychowawców, siostry i panie katechetki ze SP nr n14 r i 39.
 5. Środa – modlitwa za misjonarzy. Dzieci tego dnia podczas Mszy Świętej mogą złożyć ze swoich oszczędności skromną ofiarę na misje.
 6. Czwartek – modlitwa za wszystkie mamy w Dzień Matki. Dzieci mogą przygotować specjalne laurki z życzeniami dla swoich mam.
 7. Piątek – modlitwa za Kościół, papieża, biskupa i parafię. Dzieci tego dnia otrzymają książeczki do przeżywania 9. pierwszych piątków miesiąca.
 8. Sobota – modlitwa za kapłanów, a szczególnie ks. Andrzeja i Grzegorza, którzy tego dnia, wraz ze swoimi kolegami, z którymi przyjęli 10 lat temu święcenia kapłańskie, będą sprawowali Mszę Świętą dziękczynną. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 9. Dzisiaj beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Kół Żywego Różańca. Nasze Koła Różańcowe otrzymują wspaniałą patronkę tego Dzieła. Z tej racji już dziś zapraszam wszystkich członków Kół Żywego Różańca na wspólne świętowanie w przyszłą niedzielę o 16.00. Rozpoczniemy wspólnym Różańcem i modlitwą za wstawiennictwem bł. Pauliny Jaricot, a potem odbędzie się spotkanie w kawiarence parafialnej. Z tej racji zapraszam w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej na krótkie spotkanie zelatorów Kół Różańcowych naszej parafii.
 10. We wtorek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Msza Święta o godz. 18.00, a potem spotkanie w kawiarence parafialnej.
 11. W sobotę o godz. 10.00 – święcenia diakonatu Karola Iwańczaka, naszego parafianina. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w Archikatedrze. Święceń diakonatu udzielać będzie bp Andrzej Przybylski.
 12. W przyszłą sobotę o godz. 15.30 spowiedź dzieci, które w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 13. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Zenona Kazen. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary przeznaczone są na opłaty i inwestycje gospodarcze parafii. Bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie i uczestnictwo w kosztach, ponoszonych za utrzymanie kościoła i parafii, przede wszystkim za pomoc w opłatach za prąd, gaz i innych koniecznych comiesięcznych opłatach.  
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Zarządu Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 4. W sobotę nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dla dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii Świętej. Pierwsza grupa przychodzi na godz. 10.00, a druga na 11.30.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii i ze szkół podstawowych, które są na terenie naszej parafii. Z racji dużej liczby dzieci, SP nr 14 i SP nr 39 będą miały oddzielnie swoją uroczystość, kolejno podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 i o godz. 12.00. Wszystkich parafian zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, ale także na te Msze Święte z przyjęciem I Komunii Świętej przez dzieci.
 6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 7. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem po Mszy Świętej. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Mieszkańców ul. Pułaskiego i Alei NMP zapraszamy w sobotę rano o 7.30.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Stefania Paluch. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Dzisiaj Niedziela dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W szczególny sposób pamiętajmy w naszych modlitwach o kleryku Karolu, który już za trzy tygodnie przyjmie święcenia diakonatu.
 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek przystąpią do I Komunii Świętej, a po obiedzie, o godz. 14.00, dzieci z tej samej Szkoły będą przeżywały I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej. W naszej parafii I Komunia Święta będzie miała miejsce 22 maja, podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 i 12.00, a 29 maja, o godz. 10.00 będziemy świętowali I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej przez dzieci* z naszych szkół i naszej parafii.
 • W najbliższą środę i czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam rodziców i dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie weryfikujące przygotowanie dzieci do tej uroczystości.
 • W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 • Do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego “Niedziela”.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny przez cały miesiąc maj o godz. 17.30.
 2. Na godz. 17.15 zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w celu otrzymania nowego numeru miesięcznika “Różaniec”.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się XIVTydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa”. Bardzo dobra okazja, aby kolejne osoby zgłosiły się do naszych parafialnych grup biblijnych.
 4. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze o Święte o godz. 8.00, 10.00, 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Godzina Święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a szczególnie za kleryka Karola, w miesiącu przyjęcia przez niego święceń diakonatu. W piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych w ich domach, a spowiedź pierwszopiątkowa rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Świętą. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 dzieci ze szkoły Sióstr Zmartwychwstanek podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Z tego powodu wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych o 8.00, 12.00 i 18.00. Także dzieci tego dnia zapraszamy wyjątkowo na godz. 12.00.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom Iwańczaków i Baranów z ul. POW, a także pani Ewelinie, panom Marcinowi i Adamowi. Sprzątanie kościoła w sobotę o 8.30. Zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Gąsiorowskiego.
 8. Do nabycia najnowszy numer “Niedzieli” oraz nasz parafialny “Wieczernik”.
 9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Helena Koffer oraz + Maria Myśliwiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież św. Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Dzisiaj o godz. 15.oo – w naszym kościele odbędzie się Godzina Miłosierdzia, modlitwa do Jezusa Chrystusa Miłosiernego, wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Po zakończeniu Godziny Miłosierdzia Parafialna Diakonia Miłosierdzia zaprasza do kawiarenki parafialnej na film: Miłość i Miłosierdzie.
 2. Caritas Polska we współpracy z diecezjalnymi Caritas, pragnąc uhonorować ten dzisiejszy dzień,  nazywa go DNIEM DOBRA. We wszystkich parafiach naszej archidiecezji, odbywa się dzisiaj zbiórka pieniężna do puszek Caritas Polska, której celem będzie utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Centrum będzie także asystowało dzieciom ukraińskim w procesie adaptacji edukacyjnej i społecznej, czy borykających się z traumą wojenną. W trakcie wydarzenia zostaną zorganizowane wydarzenia promujące zdrowie psychiczne m. in. namioty informacyjno-konsultacyjne, w których będzie można porozmawiać z psychoterapeutami, doradcami życia rodzinnego i psychologami.
 3. W dzisiejszą niedzielę, w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas pod hasłem „Wytańczyć Dobro!”. Wydarzenie rozpocznie się modlitwą o godzinie 15.00, a jego celem będzie wspólne świętowanie wszystkich, którym bliska jest idea czynienia dobra.   Wystąpią: ukraiński zespół muzyczny Kana Band oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. P.O.W.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika “Niedziela” oraz “Wieczernika”
 7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + s. Elżbieta Maria Płońska, zmartwychwstanka, + Krystyna Ujma, + Franciszek Wodziak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, podczas którego będziemy rozważać i kontemplować mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę zapraszamy na godz. 6.30 rano na wspólne odmawianie modlitwy brewiarzowej, Jutrzni, którą poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dzisiaj przed każdą Mszą Świętą członkowie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia prowadzą akcję charytatywną. Zdobione przez nich wczoraj i ułożone w piękne bukiety gałązki palmowe, można dzisiaj nabyć, a ofiary za nie złożone będą przeznaczone na Święta Wielkanocne dla najuboższych z naszej parafii. Także w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów, można będzie składać świąteczne dary z koszyczka wielkanocnego, które jeszcze tego dnia będą dostarczone naszych parafianom. 
 3. Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Czuwanie w Wielki Czwartek do godz. 22.00. W Wielki Piątek o 8.30 Jutrznia z Godziną Czytań, Droga Krzyżowa o godz. 12.00, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 22.00. W Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o 8.30, Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 4. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę co godzinę, od godz. 9.00 do 13.00.
 5. Program Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
 6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przedświąteczne sprzątanie naszego kościoła.
 8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko od poniedziałku do środy w godz. 16.30-17.30.
 9. W zakrystii do nabycia są paschaliki na wielkanocny stół.
 10. Dzisiaj II zapowiedź święceń  diakonatu kleryka Karola Iwańczaka, zamieszkałego przy ul. POW 11. Święcenia diakonatu będą miały miejsce 28 maja br. w Archikatedrze Częstochowskiej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach kanonicznych do przyjęcia święceń, proszony jest o zgłoszenie takiej informacji do kancelarii parafialnej.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Maria Kołodziejczyk oraz + Bogumiła Tomecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (C)

 1. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej wygłaszane są zapowiedzi, w związku ze zbliżającymi się święceniami w stopniu diakonatu naszego kleryka Karola Iwańczaka, zamieszkałego na ul. POW. Święcenia diakonatu będą miały miejsce 28 maja br. W Archikatedrze Częstochowskiej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie takiej informacji do kancelarii parafialnej.
 2. Dzisiaj o 17.00, kwadrans przed Gorzkimi Żalami, członkowie Kół Żywego Różańca będą mogli odebrać najnowszy numer miesięcznika “Różaniec” oraz otrzymać intencje różańcowe na miesiąc kwiecień.
 3. We wtorek spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia. Natomiast w sobotę Diakonia Miłosierdzia zaprasza na godz. 10.00 chętne osoby na robienie ozdabianie gałązek palmowych, które będzie można zakupić w Niedzielę Palmową, a ofiary zebrane będą przeznaczone dla ubogich z naszej parafii na pomoc świąteczną.
 4. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie zwraca się z prośbą do wszystkich o przekazanie 1% podatku, na rzecz Stowarzyszenia. Na terenie parafii mamy trzy takie ośrodki Stowarzyszenia (na ul. Dąbkowskiego, Focha i Nowowiejskiego). Z tyłu kościoła są ulotki, w których można szerzej przeczytać o działalności Stowarzyszenia.
 5. Ostatni tydzień do odbycia spowiedzi przed Uroczystością Triduum Paschalnego. Nie odkładajmy jej na Wielki Tydzień, bo wtedy trzeba już bardziej świętować i przeżywać na modlitwie i kontemplacji wszystkie tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
 6. Dziękujemy za ofiary składane do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw mnie, Panie” – taki tytuł nosi najnowszy numer “Niedzieli”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. W piątek 8 kwietnia kolejne zaproszenie do wszystkich, którzy chcieliby spotkać się na wspólnym spacerze. Inicjatywa „Samopomoc spacerowa” (zob. grupa na Facebooku). Początek spaceru, godz. 17.00, spotkanie przy kościele.
 9. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła panom: Adamowi, Marcinowi i Robertowi. W przyszłą sobotę zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Waszyngtona, ale także wszystkich innych, którzy chcieliby przed Wielkim Tygodniu, na Święta Paschalne przygotować naszą świątynię.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Konrad Stempiński, + Zdzisław Plewiński, + Maria Kołdej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (C)

 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci, przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.15.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Prosimy o zgłaszanie chorych do pierwszopiątkowych odwiedzin kapłana z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź w pierwszy piątek pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Dla dzieci spowiedź po Drodze Krzyżowej, czyli o godz. 17.00. Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.
 • W sobotę rano Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające.
 • W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne.
 • Dziękujemy za sprzątanie Kościoła panu Marcinowi, paniom Ewelinie i Dorocie. Za tydzień w sobotę zapraszamy na godz. 8.30 mieszkańców ulic Dąbkowskiego i Jaracza.
 • Zachęcamy do nabycia i przeczytania najnowszego numeru „Niedzieli”.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Adam Polak, sekretarz Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Częstochowskiej, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem, w “Wieczerniku” oraz na naszych parafialnych stronach internetowych. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek w godz. 8.30-10.00 oraz 17.30 – 19.00. Dzieci mają swoje spotkania w poniedziałek i wtorek o 16.30, a spowiedź w poniedziałek o godz. 16.00.
 • W ostatni dniu rekolekcji podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 trzydziestu pięciu młodych ludzi przyjmie sakrament bierzmowania. Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.
 • Dzisiaj Gorzkie Żale z nauką pasyjną, głoszoną przez księdza rekolekcjonistę o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30, dla dzieci o 16.30.
 • W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Będzie można tego dnia podjąć na nowo albo po raz pierwszy modlitwę “Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Jest to niezwykła forma troski o każde poczęte życie. Na dziewięć miesięcy duchowo “adoptuję” jedno dziecko, które zostało poczęte w łonie matki, a którego przyjście na świat jest zagrożone. Każdego dnia przez te dziewięć miesięcy odmawiam krótką modlitwę w intencji narodzin tego dziecka, a także w intencji rodziców, aby je przyjęli jako bezcenny Boży dar.
 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Papież podczas celebracji pokutnej zawierzy i poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Nastąpi to w Bazylice św. Piotra o godz. 17.00. Ten sam akt, tego samego dnia, dokona w Fatimie kard. Krajewski, jałmużnik apostolski, jako wysłannik Ojca Świętego. Kościół na całym świecie włączy się w tę wielką modlitwę. Także nasza parafia, tego dnia, o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy wspólne modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. Po tej mszy Świętej przez cały dzień (aż do wieczornej Mszy) będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus będzie wystawiony w monstrancji na ołtarzu i będzie można przychodzić do Niego i osobiście modlić się o pokój na Ukrainie, a przede wszystkim dziękować Bogu za życie i prosić o szacunek do życia, gdyż ten dzień to Dzień Świętości Życia. Ta całodzienna adoracja NS to inicjatywa Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która przygotowała listę, na którą można zapisywać się na konkretną godzinę adoracji.
 • W zakrystii są do nabycia “paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 • Do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Glogera.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (C)

 1. Dzisiaj o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej próba dla kandydatów do bierzmowania.
 3. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie zespołu redakcyjnego “Wieczernik”.
 4. Od starożytności w Rzymie istniała tradycja pielgrzymowania do kościołów „wiecznego miasta” w poszczególne dni Wielkiego Postu i Oktawy Wielkanocy. Tradycja ta, związana z liturgią stacyjną pod przewodnictwem papieża odnowiona w XX wieku w Rzymie, od kilku lat jest przenoszona także do polskich diecezji. Także w Częstochowie wierni zaproszeni są do podjęcia pielgrzymowania do poszczególnych kościołów na terenie miasta, aby uczestniczyć w Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa lub jego delegata. Każdego dnia okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół miasta Częstochowy jest stacją szczególnej modlitwy za Kościół Częstochowski i Kościół Powszechny. I właśnie w najbliższy piątek, 18 marca, nasz kościół parafialny będzie kościołem stacyjnym, miejscem owego pielgrzymowania i modlitwy. O godz. 18.00 podczas Mszy Świętej będziemy szczególnie modlili się w intencji całego Kościoła powszechnego, naszej archidiecezji i parafii. Będzie to jednocześnie spotkanie synodalne dla całej parafii. Wszyscy, którzy chcieliby wyrazić swoje zdanie na temat aktualnej rzeczywistości Kościoła, diecezji i parafii zaproszeni są do udziału. W sposób szczególny zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską oraz wszystkie grupy, ruchy, stowarzyszenia parafialne. Podczas spotkania odpowiedzialni poszczególnych grup będą mogli przedstawić swoją wspólnotę, opowiedzieć o aktualnych działaniach i zaprosić w swoje szeregi. Obowiązkowo udział w spotkaniu biorą kandydaci do bierzmowania.  
 5. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.  
 6. „BOGU-CHWAŁA, LUDZIOM-POKÓJ”. POLACY Z UKRAINY O SWOIM WCZORAJ I DZIŚ. – Pod takim hasłem odbędzie się w naszej parafii, w sobotę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z Polakami żyjącymi na Ukrainie. Przybędzie p. Wiktoria Laskowska – Szczur wraz z innymi osobami związanymi z Żytomierskim Obwodowym Związkiem Polaków na Ukrainie.  (P. Wiktoria jest Prezesem Związku, wieloletnią działaczką polską na Ukrainie. Jest inicjatorką wielu projektów i uroczystości, ważnych dla społeczności polskiej. W 2019 r. została udekorowana przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2011 r. – odznaczeniem Zasłużona dla Kultury Polskiej. Jest Polką, której ojczyzną jest Ukraina. Niedawno została doradcą Marszałka Województwa Śląskiego w sprawach Ukrainy). Usłyszymy o losach Polaków na Ukrainie, o historii Związku Polaków, jego działalności, ze szczególnym uwzględnieniem chwili obecnej. Towarzyszyć jej będą osoby, które uświetnią to spotkanie artystycznie. Wśród nich będzie Katarzyna Kłosowska Bakalczuk – śpiewaczka, która wykona m.in. O mój Rozmarynie, Panis Angelicus, Ave Maria Cacciniego, Domine ne infurore tuo St. Moniuszki, Modlitwa za Ukrainę, Boże coś Polskę. Spotkanie to chcemy połączyć z kwestą na rzecz tych, którzy znaleźli się na tamtych terenach nie zawsze z własnego wyboru. 
 7. W niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. W poniedziałek spowiedź rekolekcyjna, we wtorek zakończenie rekolekcji, uwieńczone przyjęciem sakramentu bierzmowania przez ponad 20. młodych kandydatów z naszej parafii. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 8. Do nabycia w zakrystii są już paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy w przyszłą sobotę mieszkańców ul. Kopernika.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Teresa Magnuska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 • We wtorek Dzień Kobiet. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom. Tego dnia będziemy modlili się podczas Mszy Świętych za wszystkie niewiasty.
 • W czwartek 10 marca rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Józefa, przed Uroczystością ku czci tego Świętego. Nowennę będziemy wspólnie odmawiali na zakończenie codziennej adoracji wieczornej.
 • Na pomoc Ukrainie nasza parafia zebrała 4490 zł., które zostały już przekazane do naszego Archidiecezjalnego Caritas. Dziękujemy za wszelką pomoc, i prosimy o intensywną modlitwę o pokój na Ukrainie.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30, a dla dorosłych o 17.30.
 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Alinie i kandydatom do bierzmowania,  w przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Focha.
 • Zachęcamy do czytania nowego numeru tygodnika katolickiego “Niedziela” oraz naszego parafialnego “Wieczernika”.