OGŁOSZENIA

V NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 2. We wtorek 7 lutego, nabożeństwo ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 Różaniec o powrót do Boga wszystkich marnotrawnych synów, o godz. 18.00 Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje można wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła). Po Mszy Świętej przejście do kaplicy Bożego Ojcostwa i krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 3. We wtorek po Mszy Świętej i nabożeństwie ku czci Boga Ojca (ok. godz. 19.00) odbędzie się spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 4. W środę o 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Po Mszy Świętej możliwość modlitwy osobistej przy relikwiach świętych rodziców i dzieci.
 5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie zespołu redakcyjnego “Wieczernik”.
 6. W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorych. Msza Święta  intencji wszystkich chorych z naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w sobotę o godz. 9.00.
 7. W przyszła niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych ze stowarzyszenia “Betel”.
 8. W celu poprawienia skuteczności dyżurów sprzątania kościoła w soboty rano, prosimy zapoznać się z nowym grafikiem dyżurów mieszkańców poszczególnych ulic. Za tydzień w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulic: Focha, Glogera i Jaracza.
 9. Do nabycia nowy numer tygodnika “Niedziela”, noszącego główny tytuł: Gdy dziecko nie chce chodzić na religię”.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Ireneusz Horałek oraz + Urszula Sojecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają świece komunijne.
 • W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 • W piątek, 3 lutego, Doba Eucharystyczna w domu Sióstr Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Święta z błogosławieństwem św. Błażeja. Siostry Apostołki zapraszają do swojego Domu na modlitwę wspólną i indywidualną (ul. POW 22).
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, od 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach. Dzieciom i dorosłym, odprawiającym 9 pierwszych piątków miesiąca przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej rano oraz wieczorem od godz. 17.15.
 • W pierwszą sobotę miesiąca rano Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Mary i nabożeństwo wynagradzające.
 • Do sprzątania świątyni zapraszamy w sobotę o godz. 8.30 mieszkańców ul. POW.
 • Do nabycia najnowszy numer tygodnika “Niedziela”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • W niedzielę, 22 stycznia 2023 r., obchodzimy w Kościele powszechnym Niedzielę Słowa Bożego, która w zamyśle papieża Franciszka ma prowadzić do wzrostu świadomości religijnej oraz bliskiej znajomości Pisma Świętego. W dokumencie „Aperiut illis”, który ustanawia to święto, zachęca się do uroczystej intronizacji Biblii w kościołach, poświęcenia jeszcze większej uwagi głoszeniu Słowa oraz medytacji Pisma Świętego, szczególnie przy użyciu metody lectio divina. My zapraszamy szczególnie do włączania się do naszych parafialnych grup biblijnych, które spotykają się raz w miesiącu w małych grupach na wspólnym czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego.
 • W sobotę 21 stycznia dwóch naszych lektorów (Kacper Kutynia oraz Jakub Łysakowski) ukończyło kurs animatora służby liturgicznej i otrzymało z rąk Arcybiskupa Wacława Depo dyplom uprawniający do podejmowania w parafii funkcji animatora służby liturgicznej.
 • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę – Święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.
 • Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia na „kolędowanie u proboszcza” w ubiegłą niedzielę, na które przybyło prawie 50 osób. Dziękujemy za przyniesione ciasta i inne „słodkości”, które uświetniły nasze wspólne świętowanie.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulic Szymanowskiego i Stryjeńskiej.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru “Niedzieli”.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Bronisław Man, + Jerzy Opalski, + Genowefa Kolasa, + Barbara Matysiak. Wieczny odpoczynke racz im dać Panie.

II NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • Zapraszamy na wspólne kolędowanie na plebanię dziś o godz. 16.00. Można przynieść coś słodkiego do wspólnego stołu.
 • Z racji zbliżającego się Dnia Babci, dziękujemy wszystkim babciom za to, że są, za ich miłość, poświęcenie i oddanie swoim wnukom. Życzymy radości, zdrowia, sił i wszelkiego błogosławieństwa w wypełnianiu swojej misji i powołania.
 • W przyszłą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Waszyngtona. Bardzo serdecznie prosimy o włączanie się do tygodniowego sprzątania kościoła w soboty rano, tak żeby nie musiały tego robić ciągle te same osoby.
 • Do wieczności w tym tygodniu odszedł + Grzegorz Obrączka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 • W poniedziałek z wizytą duszpasterską udamy się na ulicę Gąsiorowskiego, natomiast w najbliższą sobotę odwiedzimy wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli nas przyjąć w wyznaczonym terminie, a zgłosili swoją chęć kolędy. Wcześniej skontaktujemy się z Wami telefonicznie i ustalimy dokładną godzinę kolędy. Gdyby jednak byli wśród Was jeszcze tacy, którzy również w sobotę – z ważnych powodów – nie będą mogli przyjąć kapłana z kolędą, zapraszamy w najbliższą środę na Mszę Świętą nowennową o godz. 18.00,  podczas której zawsze modlimy się za wszystkich naszych parafian, a po Mszy  na obrzęd kolędowy, z modlitwą za Wasze domy, rodziny i z błogosławieństwem na cały nowy rok.
 • Zakończenie kolędy odbędzie się w niedzielę… na plebanii. Ponieważ my księża trochę pozazdrościliśmy Wam, że Wy możecie przeżywać “kolędę” w swoich domach, postanowiliśmy tym razem zaprosić Was z kolędą do nas. Dlatego zapraszam Was na “w przyszłą niedzielę na plebanię na godzinę 16.00, na “Kolędę u proboszcza”. Będzie wspólne kolędowanie, świąteczny poczęstunek i ufam, że miłe radosne spotkanie. Kto może i zechce niech czuje się zaproszony. Organizatorem kolędowania jest proboszcz i Parafialna Rada Duszpasterska.
 • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 • W piątek 13 stycznia o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.
 • W najnowszym numerze “Niedzieli” specjalny dodatek o papieżu Benedykcie XVI.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Maciej Kulesza oraz + Jadwiga Grabowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, obfitych łask i Bożego błogosławieństwa w każdym dniu i w każdym miejscu Waszego życia i działania. Niech Ojciec Miłosierny pobłogosławi całej naszej parafii, kapłanom, siostrom zakonnym, rodzinom, wszystkim grupom, wspólnotom, animatorom odpowiedzialnym za nasze duszpasterstwo.
 2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę przed wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 3. W I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Pobłogosławioną kredą oznaczmy drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu chcemy czynić na chwałę Bożą. Tego dnia możemy wesprzeć ofiarą do puszki misyjne dzieła Kościoła.
 5. 6 stycznia to także pierwszy piątek miesiąca. Chorych od godz. 9.00 odwiedzi w tym miesiącu diakon. Natomiast rodziców prosimy, aby przypomnieli dzieciom odprawiającym pierwsze piątki miesiąca, o spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej. Z racji uroczystości tego dnia spowiedź będzie przy okazji wszystkich Mszy Świętych, a także podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.30.  
 6. W pierwszą sobotę miesiąca rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. 7 stycznia wieczorem zapraszamy na kolejne już nabożeństwo ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 Część Bolesna Różańca o powrót synów marnotrawnych do Boga Ojca, o 18.00 – Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych i nabożeństwo adoracyjne w dolnej kaplicy Bożego Ojcostwa z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Intencje na tę Mszę Świętą można składać do skrzynki z tyłu kościoła.
 8. Od nowego roku każdego 8 dnia miesiąca będzie odprawiana w naszym kościele Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Nawiązaliśmy kontakt z Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, w którym od wielu lat każdego 8 dnia miesiąca ma miejsce modlitwa małżeństw o potomstwo. Ponieważ modlitwa ta przyciągała do sanktuarium bardzo wielu małżonków, dlatego zaczęły się one szerzyć, także w innych miejscach, a Msze Święte intencji narodzin potomstwa zaczęto odprawiać w całej Polsce. Sanktuarium w Matemblewie jest takim ośrodkiem centralnym, koordynującym to dzieło modlitwy. Od nowego roku nasza parafia została włączona w to dzieło i otrzymaliśmy pozwolenie i plakat na propagowanie nabożeństwa o potomstwo w Częstochowie i w okolicach. Zapraszamy więc wszystkie małżeństwa, starające się o potomstwo do wspólnej modlitwy i prosimy, abyście przekazywali innym informacje o tych Mszach każdego 8 dnia miesiąca o godz. 18.00.
 9. Dziękujemy za życzliwość i otwieranie drzwi Waszych domów dla nas, przychodzących do was z kolędą. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablotach i naszych stronach internetowych.
 10. Do nabycia nowy numer “Niedzieli” i parafialny “Wieczernik”.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odszedł + Jerzy Jasiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA)

2 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 80, 74/76/, 72/74, 68/70, 66, 64 (kolęda rozpoczyna się od nr 80)
 • ul. Focha 58, 54/56, 52, 50a, 48/50, 46a (kolęda rozpoczyna się od nr 58)

3 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 42a, 42/44, 40, 38(kolęda rozpoczyna się od nr 42a)
 • ul. Focha 36, 28/32 (kolęda rozpoczyna się od nr 36)

4 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 87, 85, 83, 80, 81a, 81, 79a, 79, 75 (kolęda rozpoczyna się od nr 87)
 • ul. Focha 73/77, 69/71, 63/65 (kolęda rozpoczyna się od nr 73 /77)

5 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 57/61, 51, 47/49 (kolęda rozpoczyna się od nr 57/61)
 • ul. Focha 55, 53, 39/41, 35/37 (kolęda rozpoczyna się od nr 55)

7 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Glogera 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17 (kolęda rozpoczyna się od nr 3)
 • ul. Glogera 4, 8/10, 12/14, 12a, 14a, 16, 18 (kolęda rozpoczyna się od nr 4)

9 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Gąsiorowskiego 2, 3, 4 (kolęda rozpoczyna się od nr 2)

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Z okazji Uroczystości Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Boża Dziecina pobłogosławi całe Wasze życie, rodziny, domy, Wasze prace, plany i postanowienia. Niech ogarnie Was pokój i miłość Nowonarodzonego.
 2. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 3. Wyrażam wielką wdzięczność za przygotowanie świątyni do Bożego Narodzenia, w sposób szczególny ks. wikariuszowi Grzegorzowi, głównemu projektantowi szopki bożonarodzeniowej, ks. Bartoszowi, siostrom Apostołkom Jezusa Ukrzyżowanego, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, lektorom, ministrantom, s. zakrystiance Barbarze i wszystkim pomagającym sprzątać kościół, i tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zatroszczyli się o piękno liturgii oraz naszej świątyni. Dziękuję Parafialnej Diakonii Miłosierdzia za zorganizowanie i przeprowadzenie Kiermaszu świątecznego oraz akcji Paczka świąteczna dla starszych, chorych i samotnych parafian.
 4. Zwyczajem poprzednich lat, w drugi dzień Świąt zbierana jest ofiara do puszki na wyższe katolickie uczelnie.
 5. W piątek Święto Świętej Rodziny. Odpust w naszej archikatedrze.
 6. W ostatni dzień roku, 31 grudnia zapraszamy na uroczyste zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, a o godz. 18.00 na Mszę Świętą kończącą rok kalendarzowy.
 7. W przyszłą niedzielę Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 8. 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Program wizyty rozpisany jest w gablotach i na naszych stronach internetowych. Po długim okresie  pandemii chcielibyśmy znów odwiedzić Was w domach, pobłogosławić Was, wasze domy i mieszkania. Nie chcemy nazywać tegorocznej kolędy jedynie “kolędą na życzenie”, gdyż wiemy, że Wy, obecni tutaj dzisiaj w kościele, z pewnością takie życzenie mieć będziecie, ale zgodnie z apelem papieża Franciszka chcemy spróbować iść trochę dalej, “na peryferie” parafii, czyli zapukać także do tych drzwi, które może do tej pory były z różnych powodów dla nas zamknięte. Chcemy znaleźć także takie wątpiące i zagubione dusze, które nie znają Chrystusa albo mało Go znają, którzy czasami żyją w jakiejś niechęci, a może i nawet wrogości do Kościoła. Jesteśmy przekonani, że Chrystus by tam poszedł, zapukał do ich drzwi i poprosił o spotkanie. Odwiedzać Was będzie w tym roku trzech księży i diakon. Z tyłu kościoła umieściliśmy plakaty z informacją o kolędzie. Wystarczy wziąć taki jeden, wpisać termin kolędy i zawiesić na tablicy ogłoszeniowej w swoim bloku, kamienicy. Dzięki temu ci wszyscy, których nie będzie dziś, jutro w kościele, otrzymają informację o możliwości kolędy w swoim domu.  
 9. Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta w ograniczonym czasie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne w celu ustalenia dnia i godziny załatwienia ważnych spraw kancelaryjnych.
 10. Najnowszy świąteczny numer katolickiego tygodnika “Niedziela”, zawiera niezwykle ciekawe świąteczne artykuły, a także kalendarz  na nowy rok i dodatek “Bliżej życia z wiarą”.
 11. Do nabycia jest także nowy, świąteczny numer “Wieczernika”.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Krzysztof Sarnowski oraz + Zofia Chudzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA)

27 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Kopernika 32, 34/36, 42, 44, 46, 50, 52 (kolęda rozpoczyna się od nr 32)
 • ul. Kopernika 21, 29, 33, 35/37, 39, 41, 51/53, 55 (jeden ksiądz rozpoczyna kolędę od nr 21, drugi ksiądz od nr 55)
 • ul. Kopernika 43, 57, 59, 69, 69a, 71, 89 (kolęda rozpoczyna się od nr 43)

28 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Waszyngtona 25/27, 31, 33, 35/37, 39, 41, 43 (jeden ksiądz rozpoczyna kolędę od nr 25/27, drugi ksiądz od nr 43)
 • ul. Waszyngtona 45, 45a, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 65, 67, 69/71, 73/1 (kolęda rozpoczyna się od nr 45)
 • ul. Waszyngtona 24, 26, 28, 30, 38/40, 42, 48, 50/54, 58, 60, 62 (kolęda rozpoczyna się od nr 24)

29 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Dąbkowskiego 8/10, 20/22, 24, 26, 28/30, 32, 34, 36, 38, 40, 46 (kolęda rozpoczyna się od nr 8/10)
 • ul. Dąbkowskiego 3, 5, 7, 9. 11, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33,  35, 37, 39/41, 43, 51 (kolęda rozpoczyna się od nr 3)
 • ul. Jaracza 3, 5, 7; ul. Szymanowskiego 22a, 24; ul. Stryjeńskiej 3, 5, 4/6 (kolęda rozpoczyna się od ul. Jaracza, od nr 3)                 

30 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Pułaskiego 1/3. 21, 23; ul. Aleja N.M.P. 73, 75, 77, 79, 81 (kolęda rozpoczyna się od nr 1/3)
 • ul. Nowowiejskiego 10/12, 14, 20 (jeden ksiądz rozpoczyna kolędę od nr 10/12, drugi ksiądz od nr 20)
 • ul. P.O.W. 9, 11, 13, 15, 25/27, 12 (kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00 od nr 9)

IV NIEDZIELA ADWENTU (A)

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu, w sobotę Wigilia, w niedzielę Boże Narodzenie. W Wigilię Msza Święta tylko rano o 7.00, o północy Pasterka, w Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
 • Dzisiaj III niedziela miesiąca, ofiara z tacy przeznaczona jest na ogrzewanie za miesiąc listopad i grudzień. Dziękujemy za wszelkie przejawy wspierania parafii, także także w jego materialnym wymiarze.
 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 pięciu kandydatów do służby liturgicznej ołtarza, złoży przyrzeczenia ministranckie i otrzyma komże. Gratulujemy im i rodzicom. Zapraszamy kolejnych kandydatów.
 • Ostatni tydzień Rorat. Dzieci zapraszamy po raz ostatni na Roraty we wtorek o godz. 18.00.  oraz w sobotę na godz. 7.00. W sobotę rano ostatnie Roraty, tym razem ze św. Stanisławem Kostką. Po Mszy Świętej powitanie żłóbka przez dzieci i dorosłych oraz łamanie się wigilijnym opłatkiem. Dlatego zapraszamy na tę Mszę Świętą nie tylko dorosłych, ale również dzieci.
 • Spowiedź przedświąteczna codziennie rano i wieczorem, pół godziny przed Mszą Świętą.
 • Dziękujemy za ofiary złożone podczas KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO, zorganizowanego przez Parafialną Diakonię Miłosierdzia. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych przeznaczony jest na pomoc potrzebującym parafianom. Dzisiaj jeszcze można skorzystać z Kiermaszu.
 • Ostatnia chwila, by nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny (z  modlitwą rodzinną odmawianą podczas Wigilii) oraz świeczki na stół wigilijny, z którego ofiary przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • Pamiętajmy o właściwym przeżywaniu Wigilii: wspólnej modlitwie, odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewaniu kolęd.
 • Także my, kapłani, łamiemy się z Wami opłatkiem i życzymy prawdziwych narodzin Jezusa w Waszych domach i w sercu każdego z Was. Niech Jezus Nowonarodzony przyniesie Wam dużo nadziei, odnowi Waszą wiarę i pobłogosławi Wasze marzenia, których nie bójcie się posiadać i przedstawiać Miłosiernemu Panu, gdyż On przychodzi na ziemię właśnie po to, aby przynieść nam szczęście i życie w obfitości.
 1. Kolędową wizytę duszpasterską planujemy zaraz po Świętach Bożego Narodzenia. Szczegóły podamy w Boże Narodzenie.
 1. Do sprzątania świątyni przed Bożym Narodzeniem zapraszamy w sobotę po Mszy porannej mieszkańców ul. Focha.
 1. Najnowszy numer “Niedzieli” ze śpiewnikiem kolędowym.
 1. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Teresa Wójcik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III NIEDZIELA ADWENTU (A)

 • Parafialna Diakonia Miłosierdzia zaprasza dziś po każdej Mszy Świętej na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Wszelkie ozdoby, wypieki i inne produkty świąteczne zostały własnoręcznie wykonane przez członków diakonii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność diakonii, tzn. na różnoraką pomoc osobom potrzebującym na terenie naszej parafii, szczególnie teraz w okresie świątecznym.
 • Dziękujemy za składane podarki na paczki bożonarodzeniowe dla osób starszych, chorych i samotnych z parafii. Jeszcze tydzień można składać produkty świąteczne, natomiast zakończyliśmy już zbiórkę produktów spożywczych na paczkę dla rodzin ukraińskich. Do Caritas zostały zawiezione 4 kartony produktów, zebranych przez parafian.
 • W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece.
 • Za tydzień, w III niedzielę miesiąca będziemy zbierali ofiarę na ogrzewanie kościoła.
 • We wtorek o 17.15 – nabożeństwo fatimskie, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 • Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty o 18.00 (dzieci we wtorek i czwartek), natomiast w sobotę o 7.00. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali Mszę Świętą ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus, dlatego kto może niech przyniesie Małej Teresce róże. W zamian ona obiecała, że po śmierci będzie spuszczała deszcz łask na ziemię.
 • Do sprzątania kościoła w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ul. Pułaskiego i Alei NMP.

II NIEDZIELA ADWENTU (A)

 1. Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku. W tym roku w duchowych ćwiczeniach przewodzi nam i głosi nauki rekolekcyjne ks. dr Łukasz Dyktyński, proboszcz parafii w Truskolasach, teolog duchowości, były ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronach internetowych naszej parafii. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek: 8.30 – 10.00, 17.30 – 19.00. Dzieci przychodzą w poniedziałek i wtorek na godz. 16.30. Spowiedź dzieci we wtorek od 16.00. Kandydaci do bierzmowania przychodzą przez trzy dni na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek na 16.30. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 kandydaci do bierzmowania spotkają się z ks. rekolekcjonistą.
 2. We wtorek po Mszy Św. o godz. 16.30 z dziećmi spotka się św. Mikołaj. Ponieważ dzieci w tym tygodniu przychodzą na roraty w poniedziałek i wtorek, nie będą już miały spotkania w czwartek.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z ks. rekolekcjonistą dla członków Kół Żywego Różańca.
 4. Dzisiaj wspomnienie św. Barbary. Z tej racji składamy najserdeczniejsze życzenia s. Barbarze, naszej zakrystiance, z podziękowaniami za jej piękną służbę w naszym kościele i w parafii.
 5. W środę, 7. grudnia, kolejna modlitwa ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 odmówimy Bolesną Część Różańca o powrót do Domu Ojca wszystkich marnotrawnych synów, o 18.00 Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje można składać do kosza z tyłu kościoła lub przynieść przed samą Mszą Świętą). Po Mszy Świętej uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do kaplicy Bożego Ojcostwa, Litania do Boga Ojca, modlitwa wstawiennicza o osobiste doświadczenie miłości Ojcowskiej z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz błogosławieństwo ojcowskiego rękami ojców. Zapraszamy
 6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 Godzina Łaski. Kościół będzie otwarty i przez godzinę wystawiony Jezus w Najświętszym Sakramencie. Podczas objawienia w bazylice w Montichiari we Włoszech 8 XII 1947 r., Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.
 7. Przez całą przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie prowadzony przez Parafialną Diakonię Miłosierdzia KIERMASZ ADWENTOWY. Dochód z Kiermaszu przeznaczony jest na pomoc osobom biednym i najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Bardzo dziękuję członkom diakonii (i nie tylko!) za zorganizowanie Kiermaszu i własnoręczne przygotowanie ozdób, kartek, ciastek i innych produktów świątecznych. Wszystkich gorąco zapraszam do włączenia się do akcji.
 8. W ubiegłym tygodniu już sporo osób przyniosło dary świąteczne na paczki bożonarodzeniowe dla osób chorych, starszych i samotnych z parafii, a także na paczkę żywnościową dla rodzin ukraińskich. Dziękujemy i prosimy o kolejne dary.
 9. W okresie Adwentu kawiarenka parafialna będzie zamknięta.
 10. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świeczki “Caritas”.
 11. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w sobotę o 7.00. W najbliższą sobotę zapraszamy na Roraty z błogosławionym Carlo Acutisem. Wszyscy, a szczególnie rodzice wraz z dziećmi będą mogły przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami.
 12. W ubiegłą niedzielę dwóch naszych ministrantów ukończyło diecezjalny kurs lektora. Gratulujemy Pawłowi i Stasiowi i cieszymy się, że nasza służba liturgiczna rozwija się, dojrzewa, a także rozrasta liczebnie.
 13. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Nowowiejskiego.
 14. “Niedziela” z niespodzianką dla dzieci i i z dodatkiem “Bliżej życia”.
 15. Do wieczności w tym tygodniu odszedł + Edward Czyż. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

I NIEDZIELA ADWENTU (A)

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas modlitwy i duchowego przygotowania do uroczystych obchodów Bożego Narodzenia. Zachęcamy do częstszej niż zwykle codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu (17.30), oraz udziału w Mszach roratnich.  Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami we wtorki i czwartki (dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest możliwość zakupienia lampionu). W soboty o godz. 7.00 w dolnej kaplicy. W tym roku będą to “Roraty ze świętymi”. W najbliższą sobotę –ze świętymi Franciszkiem i Hiacyntą, w drugą sobotę – z bł. Carlo Acutisem, w trzecią sobotę – ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus, a w ostatnią – ze św. Stanisławem Kostką. Podczas tych Rorat będziemy się modlili w różnych naszych potrzebach za wstawiennictwem tych Świętych oraz udzielimy błogosławieństwa Relikwiami.
 2. Dziś po Mszy o 10.00 spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które można już nabywać w zakrystii.
 4. Od dzisiaj także można zakupić świece “Caritas” na stół świąteczny w ramach akcji Caritas: “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże świece – 20 zł, małe – 10 zł.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Dyktyński. Program rekolekcji podany jest w gablocie oraz na naszych stronach internetowych. Rekolekcje potrwają trzy dni, a w ostatnim dniu, we wtorek będzie miała miejsce spowiedź rekolekcyjna.
 6. Od dzisiaj rusza także akcja “Parafialna paczka świąteczna”. Od kilku lat  przynosi ona piękne owoce w postaci kilkudziesięciu paczek świątecznych, zrobionych dla samotnych, ubogich i chorych osób z naszej parafii. Z tyłu kościoła do kosza można składać produkty spożywcze, gospodarcze, chemiczne, słodycze i ozdoby świąteczne. Dodatkowo chcemy w tym roku jako parafia zrobić jedną dużą paczkę świąteczną dla rodzin ukraińskich, paczkę żywnościową, w której będą: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp. Paczkę tę przekażemy do Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która przetransportuje żywność do rodzin na Ukrainę w diecezji żytomiersko-kijowskiej.
 7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne “Akcji Katolickiej”.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci o godz. 17.00. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 10. W najnowszym numerze “Niedzieli” artykuł o ś.p. ks. Leonardzie Gołkowskim.  
 11. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Gąsiorowskiego na godz. 8.30.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Kazimiera Harabas, + Zbigniew Lis. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.