OGŁOSZENIA

I NIEDZIELA ADWENTU (B)

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele. Tradycyjnie zaczynamy go Adwentem, czasem duchowego przygotowania do uroczystych obchodów Bożego Narodzenia. Roraty każdego dnia od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Tematem przewodnim medytacji roratnich będą w tym roku słowa: „Adoracja jest miłością!”. Każdego dnia taką medytację, napisaną na kartce każdy będzie mógł zabrać do domu i osobiście ją przemyśleć i rozważyć. Dodatkowo we wtorki i czwartki o 18.00 będą Roraty dla dzieci. Zarówno dorosłych, jak i dzieci, prosimy o zabieranie na to piękne nabożeństwo lampionów, które są symbolem Jezusa Chrystusa – Światłości Świata. W zakrystii są do zakupienia lampiony: w cenie 21 i 39 zł.
 2. Dzisiaj Parafialna Diakonia Miłosierdzia rozpoczyna coroczną akcję adwentową: „Parafialna Paczka Świąteczna”. Do 15 grudnia można włączyć się w pomoc osobom starszym, ubogim i chorym z naszej parafii, przynosząc swoje dary na paczki świąteczne dla nich: artykuły spożywcze, gospodarcze, chemiczne, owoce, słodycze i ozdoby świąteczne. W dniach 10-12 grudnia Diakonia Miłosierdzia będzie organizowała kiermasz adwentowy.
 3. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można już od dziś nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. Do nabycia są także świeczki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na akcję, organizowaną przez Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt 10 i 20 zł.
 5. Dzisiaj o godz. 15.00 w Wyższym Seminarium Duchownym trzech naszych ministrantów (Dominik, Karol i Tomek) przyjmie z rąk Arcybiskupa Wacława Depo posługę lektora. Gratulujemy i dziękujemy Panu Boga za kolejnych lektorów w parafii.
 6. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji s. Barbary, zakrystianki, z racji imienin.
 7. We wtorek wieczorek po Mszy Świętej roratniej o 18.00 nasza parafie odwiedzi św. Mikołaj, który najprawdopodobniej obdaruje nasze dzieci prezentami.
 8. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, o godz. 12.. (Godzina łaski) oraz o 18.00.
 9. W czwartek nabożeństwo „Siódmego Dnia Ojca”. O 17.17 Różaniec o powrót dzieci marnotrawnych do Domu Ojca, a potem Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych i nabożeństwo w kaplicy Bożego Ojcostwa. Intencje wrzucamy do skrzynki z tyłu kościoła.
 10. W piątek o 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają trzy dni. Program szczegółowy rekolekcji umieszczony jest w gablotach kościoła i na naszych parafialnych stronach internetowych. Spowiedź rekolekcyjna w trzecim dniu rekolekcji, we wtorek. W ramach rekolekcji odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca z rekolekcjonistą oraz spotkanie z kandydatami do bierzmowania i młodzieżą naszej parafii. Także w ramach rekolekcji w naszym kościele zostanie odprawione piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej, Bogurodzicy „Akatyst”.
 12. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci, przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają łańcuszki i medaliki z Niepokalaną.
 13. Ponieważ spotkanie członków Kół Różańcowych odbędzie się za tydzień, podajemy intencje na miesiąc grudzień. Intencja ogólna: W intencji wszystkich ludzi podejmujących dzieła miłosierdzia, akcje charytatywne, wobec osób najuboższych i najsłabszych, szczególnie w Adwencie. Intencja parafialna: o dobre przygotowanie do Bożego Narodzenie, a szczególnie o owoce rekolekcji adwentowych i spowiedzi rekolekcyjnej dla naszych parafian.
 14. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulic: Aleje NMP, Szymanowskiego, Stryjeńskiej i Waszyngtona.
 15. Do wieczności w tym tygodniu odeszła: + Marta Dzieszkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.