OGŁOSZENIA

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary przeznaczone są na opłaty i inwestycje gospodarcze parafii. Bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie i uczestnictwo w kosztach, ponoszonych za utrzymanie kościoła i parafii, przede wszystkim za pomoc w opłatach za prąd, gaz i innych koniecznych comiesięcznych opłatach.  
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Zarządu Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 4. W sobotę nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dla dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii Świętej. Pierwsza grupa przychodzi na godz. 10.00, a druga na 11.30.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii i ze szkół podstawowych, które są na terenie naszej parafii. Z racji dużej liczby dzieci, SP nr 14 i SP nr 39 będą miały oddzielnie swoją uroczystość, kolejno podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 i o godz. 12.00. Wszystkich parafian zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, ale także na te Msze Święte z przyjęciem I Komunii Świętej przez dzieci.
 6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 7. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem po Mszy Świętej. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Mieszkańców ul. Pułaskiego i Alei NMP zapraszamy w sobotę rano o 7.30.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Stefania Paluch. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Dzisiaj Niedziela dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W szczególny sposób pamiętajmy w naszych modlitwach o kleryku Karolu, który już za trzy tygodnie przyjmie święcenia diakonatu.
 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek przystąpią do I Komunii Świętej, a po obiedzie, o godz. 14.00, dzieci z tej samej Szkoły będą przeżywały I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej. W naszej parafii I Komunia Święta będzie miała miejsce 22 maja, podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 i 12.00, a 29 maja, o godz. 10.00 będziemy świętowali I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej przez dzieci* z naszych szkół i naszej parafii.
 • W najbliższą środę i czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam rodziców i dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie weryfikujące przygotowanie dzieci do tej uroczystości.
 • W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 • Do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego “Niedziela”.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny przez cały miesiąc maj o godz. 17.30.
 2. Na godz. 17.15 zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w celu otrzymania nowego numeru miesięcznika “Różaniec”.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się XIVTydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa”. Bardzo dobra okazja, aby kolejne osoby zgłosiły się do naszych parafialnych grup biblijnych.
 4. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze o Święte o godz. 8.00, 10.00, 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Godzina Święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a szczególnie za kleryka Karola, w miesiącu przyjęcia przez niego święceń diakonatu. W piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych w ich domach, a spowiedź pierwszopiątkowa rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Świętą. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 dzieci ze szkoły Sióstr Zmartwychwstanek podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Z tego powodu wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych o 8.00, 12.00 i 18.00. Także dzieci tego dnia zapraszamy wyjątkowo na godz. 12.00.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom Iwańczaków i Baranów z ul. POW, a także pani Ewelinie, panom Marcinowi i Adamowi. Sprzątanie kościoła w sobotę o 8.30. Zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Gąsiorowskiego.
 8. Do nabycia najnowszy numer “Niedzieli” oraz nasz parafialny “Wieczernik”.
 9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Helena Koffer oraz + Maria Myśliwiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież św. Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Dzisiaj o godz. 15.oo – w naszym kościele odbędzie się Godzina Miłosierdzia, modlitwa do Jezusa Chrystusa Miłosiernego, wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Po zakończeniu Godziny Miłosierdzia Parafialna Diakonia Miłosierdzia zaprasza do kawiarenki parafialnej na film: Miłość i Miłosierdzie.
 2. Caritas Polska we współpracy z diecezjalnymi Caritas, pragnąc uhonorować ten dzisiejszy dzień,  nazywa go DNIEM DOBRA. We wszystkich parafiach naszej archidiecezji, odbywa się dzisiaj zbiórka pieniężna do puszek Caritas Polska, której celem będzie utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Centrum będzie także asystowało dzieciom ukraińskim w procesie adaptacji edukacyjnej i społecznej, czy borykających się z traumą wojenną. W trakcie wydarzenia zostaną zorganizowane wydarzenia promujące zdrowie psychiczne m. in. namioty informacyjno-konsultacyjne, w których będzie można porozmawiać z psychoterapeutami, doradcami życia rodzinnego i psychologami.
 3. W dzisiejszą niedzielę, w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas pod hasłem „Wytańczyć Dobro!”. Wydarzenie rozpocznie się modlitwą o godzinie 15.00, a jego celem będzie wspólne świętowanie wszystkich, którym bliska jest idea czynienia dobra.   Wystąpią: ukraiński zespół muzyczny Kana Band oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. P.O.W.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika “Niedziela” oraz “Wieczernika”
 7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + s. Elżbieta Maria Płońska, zmartwychwstanka, + Krystyna Ujma, + Franciszek Wodziak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, podczas którego będziemy rozważać i kontemplować mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę zapraszamy na godz. 6.30 rano na wspólne odmawianie modlitwy brewiarzowej, Jutrzni, którą poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dzisiaj przed każdą Mszą Świętą członkowie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia prowadzą akcję charytatywną. Zdobione przez nich wczoraj i ułożone w piękne bukiety gałązki palmowe, można dzisiaj nabyć, a ofiary za nie złożone będą przeznaczone na Święta Wielkanocne dla najuboższych z naszej parafii. Także w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów, można będzie składać świąteczne dary z koszyczka wielkanocnego, które jeszcze tego dnia będą dostarczone naszych parafianom. 
 3. Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Czuwanie w Wielki Czwartek do godz. 22.00. W Wielki Piątek o 8.30 Jutrznia z Godziną Czytań, Droga Krzyżowa o godz. 12.00, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 22.00. W Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o 8.30, Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 4. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę co godzinę, od godz. 9.00 do 13.00.
 5. Program Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
 6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przedświąteczne sprzątanie naszego kościoła.
 8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko od poniedziałku do środy w godz. 16.30-17.30.
 9. W zakrystii do nabycia są paschaliki na wielkanocny stół.
 10. Dzisiaj II zapowiedź święceń  diakonatu kleryka Karola Iwańczaka, zamieszkałego przy ul. POW 11. Święcenia diakonatu będą miały miejsce 28 maja br. w Archikatedrze Częstochowskiej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach kanonicznych do przyjęcia święceń, proszony jest o zgłoszenie takiej informacji do kancelarii parafialnej.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Maria Kołodziejczyk oraz + Bogumiła Tomecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (C)

 1. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej wygłaszane są zapowiedzi, w związku ze zbliżającymi się święceniami w stopniu diakonatu naszego kleryka Karola Iwańczaka, zamieszkałego na ul. POW. Święcenia diakonatu będą miały miejsce 28 maja br. W Archikatedrze Częstochowskiej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie takiej informacji do kancelarii parafialnej.
 2. Dzisiaj o 17.00, kwadrans przed Gorzkimi Żalami, członkowie Kół Żywego Różańca będą mogli odebrać najnowszy numer miesięcznika “Różaniec” oraz otrzymać intencje różańcowe na miesiąc kwiecień.
 3. We wtorek spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia. Natomiast w sobotę Diakonia Miłosierdzia zaprasza na godz. 10.00 chętne osoby na robienie ozdabianie gałązek palmowych, które będzie można zakupić w Niedzielę Palmową, a ofiary zebrane będą przeznaczone dla ubogich z naszej parafii na pomoc świąteczną.
 4. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie zwraca się z prośbą do wszystkich o przekazanie 1% podatku, na rzecz Stowarzyszenia. Na terenie parafii mamy trzy takie ośrodki Stowarzyszenia (na ul. Dąbkowskiego, Focha i Nowowiejskiego). Z tyłu kościoła są ulotki, w których można szerzej przeczytać o działalności Stowarzyszenia.
 5. Ostatni tydzień do odbycia spowiedzi przed Uroczystością Triduum Paschalnego. Nie odkładajmy jej na Wielki Tydzień, bo wtedy trzeba już bardziej świętować i przeżywać na modlitwie i kontemplacji wszystkie tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
 6. Dziękujemy za ofiary składane do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw mnie, Panie” – taki tytuł nosi najnowszy numer “Niedzieli”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. W piątek 8 kwietnia kolejne zaproszenie do wszystkich, którzy chcieliby spotkać się na wspólnym spacerze. Inicjatywa „Samopomoc spacerowa” (zob. grupa na Facebooku). Początek spaceru, godz. 17.00, spotkanie przy kościele.
 9. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła panom: Adamowi, Marcinowi i Robertowi. W przyszłą sobotę zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Waszyngtona, ale także wszystkich innych, którzy chcieliby przed Wielkim Tygodniu, na Święta Paschalne przygotować naszą świątynię.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Konrad Stempiński, + Zdzisław Plewiński, + Maria Kołdej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (C)

 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci, przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.15.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Prosimy o zgłaszanie chorych do pierwszopiątkowych odwiedzin kapłana z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź w pierwszy piątek pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Dla dzieci spowiedź po Drodze Krzyżowej, czyli o godz. 17.00. Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.
 • W sobotę rano Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające.
 • W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne.
 • Dziękujemy za sprzątanie Kościoła panu Marcinowi, paniom Ewelinie i Dorocie. Za tydzień w sobotę zapraszamy na godz. 8.30 mieszkańców ulic Dąbkowskiego i Jaracza.
 • Zachęcamy do nabycia i przeczytania najnowszego numeru „Niedzieli”.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Adam Polak, sekretarz Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Częstochowskiej, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem, w “Wieczerniku” oraz na naszych parafialnych stronach internetowych. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek w godz. 8.30-10.00 oraz 17.30 – 19.00. Dzieci mają swoje spotkania w poniedziałek i wtorek o 16.30, a spowiedź w poniedziałek o godz. 16.00.
 • W ostatni dniu rekolekcji podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 trzydziestu pięciu młodych ludzi przyjmie sakrament bierzmowania. Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.
 • Dzisiaj Gorzkie Żale z nauką pasyjną, głoszoną przez księdza rekolekcjonistę o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30, dla dzieci o 16.30.
 • W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Będzie można tego dnia podjąć na nowo albo po raz pierwszy modlitwę “Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Jest to niezwykła forma troski o każde poczęte życie. Na dziewięć miesięcy duchowo “adoptuję” jedno dziecko, które zostało poczęte w łonie matki, a którego przyjście na świat jest zagrożone. Każdego dnia przez te dziewięć miesięcy odmawiam krótką modlitwę w intencji narodzin tego dziecka, a także w intencji rodziców, aby je przyjęli jako bezcenny Boży dar.
 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Papież podczas celebracji pokutnej zawierzy i poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Nastąpi to w Bazylice św. Piotra o godz. 17.00. Ten sam akt, tego samego dnia, dokona w Fatimie kard. Krajewski, jałmużnik apostolski, jako wysłannik Ojca Świętego. Kościół na całym świecie włączy się w tę wielką modlitwę. Także nasza parafia, tego dnia, o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy wspólne modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. Po tej mszy Świętej przez cały dzień (aż do wieczornej Mszy) będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus będzie wystawiony w monstrancji na ołtarzu i będzie można przychodzić do Niego i osobiście modlić się o pokój na Ukrainie, a przede wszystkim dziękować Bogu za życie i prosić o szacunek do życia, gdyż ten dzień to Dzień Świętości Życia. Ta całodzienna adoracja NS to inicjatywa Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która przygotowała listę, na którą można zapisywać się na konkretną godzinę adoracji.
 • W zakrystii są do nabycia “paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 • Do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Glogera.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (C)

 1. Dzisiaj o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej próba dla kandydatów do bierzmowania.
 3. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie zespołu redakcyjnego “Wieczernik”.
 4. Od starożytności w Rzymie istniała tradycja pielgrzymowania do kościołów „wiecznego miasta” w poszczególne dni Wielkiego Postu i Oktawy Wielkanocy. Tradycja ta, związana z liturgią stacyjną pod przewodnictwem papieża odnowiona w XX wieku w Rzymie, od kilku lat jest przenoszona także do polskich diecezji. Także w Częstochowie wierni zaproszeni są do podjęcia pielgrzymowania do poszczególnych kościołów na terenie miasta, aby uczestniczyć w Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa lub jego delegata. Każdego dnia okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół miasta Częstochowy jest stacją szczególnej modlitwy za Kościół Częstochowski i Kościół Powszechny. I właśnie w najbliższy piątek, 18 marca, nasz kościół parafialny będzie kościołem stacyjnym, miejscem owego pielgrzymowania i modlitwy. O godz. 18.00 podczas Mszy Świętej będziemy szczególnie modlili się w intencji całego Kościoła powszechnego, naszej archidiecezji i parafii. Będzie to jednocześnie spotkanie synodalne dla całej parafii. Wszyscy, którzy chcieliby wyrazić swoje zdanie na temat aktualnej rzeczywistości Kościoła, diecezji i parafii zaproszeni są do udziału. W sposób szczególny zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską oraz wszystkie grupy, ruchy, stowarzyszenia parafialne. Podczas spotkania odpowiedzialni poszczególnych grup będą mogli przedstawić swoją wspólnotę, opowiedzieć o aktualnych działaniach i zaprosić w swoje szeregi. Obowiązkowo udział w spotkaniu biorą kandydaci do bierzmowania.  
 5. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.  
 6. „BOGU-CHWAŁA, LUDZIOM-POKÓJ”. POLACY Z UKRAINY O SWOIM WCZORAJ I DZIŚ. – Pod takim hasłem odbędzie się w naszej parafii, w sobotę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z Polakami żyjącymi na Ukrainie. Przybędzie p. Wiktoria Laskowska – Szczur wraz z innymi osobami związanymi z Żytomierskim Obwodowym Związkiem Polaków na Ukrainie.  (P. Wiktoria jest Prezesem Związku, wieloletnią działaczką polską na Ukrainie. Jest inicjatorką wielu projektów i uroczystości, ważnych dla społeczności polskiej. W 2019 r. została udekorowana przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2011 r. – odznaczeniem Zasłużona dla Kultury Polskiej. Jest Polką, której ojczyzną jest Ukraina. Niedawno została doradcą Marszałka Województwa Śląskiego w sprawach Ukrainy). Usłyszymy o losach Polaków na Ukrainie, o historii Związku Polaków, jego działalności, ze szczególnym uwzględnieniem chwili obecnej. Towarzyszyć jej będą osoby, które uświetnią to spotkanie artystycznie. Wśród nich będzie Katarzyna Kłosowska Bakalczuk – śpiewaczka, która wykona m.in. O mój Rozmarynie, Panis Angelicus, Ave Maria Cacciniego, Domine ne infurore tuo St. Moniuszki, Modlitwa za Ukrainę, Boże coś Polskę. Spotkanie to chcemy połączyć z kwestą na rzecz tych, którzy znaleźli się na tamtych terenach nie zawsze z własnego wyboru. 
 7. W niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. W poniedziałek spowiedź rekolekcyjna, we wtorek zakończenie rekolekcji, uwieńczone przyjęciem sakramentu bierzmowania przez ponad 20. młodych kandydatów z naszej parafii. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 8. Do nabycia w zakrystii są już paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy w przyszłą sobotę mieszkańców ul. Kopernika.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Teresa Magnuska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 • We wtorek Dzień Kobiet. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom. Tego dnia będziemy modlili się podczas Mszy Świętych za wszystkie niewiasty.
 • W czwartek 10 marca rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Józefa, przed Uroczystością ku czci tego Świętego. Nowennę będziemy wspólnie odmawiali na zakończenie codziennej adoracji wieczornej.
 • Na pomoc Ukrainie nasza parafia zebrała 4490 zł., które zostały już przekazane do naszego Archidiecezjalnego Caritas. Dziękujemy za wszelką pomoc, i prosimy o intensywną modlitwę o pokój na Ukrainie.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30, a dla dorosłych o 17.30.
 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Alinie i kandydatom do bierzmowania,  w przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Focha.
 • Zachęcamy do czytania nowego numeru tygodnika katolickiego “Niedziela” oraz naszego parafialnego “Wieczernika”.