OGŁOSZENIA

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię Świętą, będą razem z rodzicami świętowały swoją rocznicę.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie i wspólna modlitwa członków Kół Żywego Różańca.
 3. W środę 7. czerwca, Msza Święta do Boga Ojca o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje wrzucamy do skrzynki z tyłu kościoła), a po Mszy Świętej nabożeństwo w dolnej kaplicy.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze Święte jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Decyzją ks. Abpa W. Depo jesteśmy w tym roku – jako parafia – współorganizatorami centralnej procesji mieszkańców Częstochowy Alejami Najświętszej Panny, włączając się aktywnie w organizację i prowadzenie procesji (m.in. kilku mężczyzn niesie nagłośnienie, dzieci pierwszokomunijne sypią kwiaty, udział w procesji bierze także służba liturgiczna ołtarza, także my kapłani bierzemy udział w procesji). Prosimy więc o jak najliczniejsze włączenie się w centralną procesję Alejami NMP, starsze i chore osoby niech w miarę możliwości zgromadzą się przynajmniej przy ołtarzu w Alejach, na terenie naszej parafii (przy dawnej Cepelii). Procesja w tym roku rozpocznie się Mszą Świętą na Jasnej Górze, celebrowaną przez Abpa W. Depo o godz. 10.00 i zakończy się przed Bazyliką Archikatedralną.  Prosimy o ozdabianie okien, dekoracje można nabyć z tyłu kościoła.
 5. Z tej racji, że jako wspólnota parafialna włączamy się w centralne uroczystości Bożego Ciała, PROCESJA EUCHARYSTYCZNA ULICAMI NASZEJ PARAFII ODBĘDZIE SIĘ, NIE W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA, ALE NA ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA, W CZWARTEK 15 CZERWCA, PO MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ! Będzie ona połączona z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.
 6. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów w Boże Ciało i w Oktawę Bożego Ciała. Prosimy też o zbieranie i zasuszanie kwiatów do sypania w czasie procesji przed Najświętszym Sakramentem. Przygotowaniem i organizacją sypania kwiatów przez dzieci podczas najbliższych uroczystości, zajmują się nasze drogie Siostry i pani katechetka. 
 7. Od czwartku przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.
 8. Od kilku lat w czasie Oktawy Bożego Ciała jest wystawiona w naszym kościele Parafialna Księga Czcicieli Eucharystii. Można w niej zapisać się i złożyć osobisty dar Jezusowi Chrystusowi, składając obietnicę, że jeśli tylko będę mógł, to postaram się, do następnego Bożego Ciała, oprócz niedzieli, przynajmniej jeszcze jeden dzień w tygodniu uczestniczyć we Mszy Świętej oraz przynajmniej raz w miesiącu znaleźć około godziny czasu na osobistą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po co taka deklaracja, przecież można osobiście w sercu dokonać takiego aktu? Po to, żebyśmy w ten sposób jako parafia wyznali wiarę w Jezusa Eucharystycznego i zaprosili Go do nas na nowo. Bo, powiedzmy sobie szczerze, więcej mieszkańców parafii nie chodzi do kościoła niż chodzi, więcej chodzących do kościoła nie przyjmuje Go w Komunii Świętej niż przyjmuje i więcej odchodzi od kościoła niż do niego powraca. Potrzeba takich rozmiłowanych w Eucharystii serc, które swoim przykładem, a także tym zewnętrznym świadectwem pociągną i zachęcą innych do życia w bliskości Najświętszego Sakramentu.
 9. W czwartek o 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
 10.  W poniedziałek 12 czerwca po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie czterech Ołtarzy eucharystycznych na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w przyszły czwartek. Zapraszamy mężczyzn, żeby przyszli zobaczyć kiedy i w jaki sposób przenieść ołtarze, jak je zabezpieczyć. Prosimy także mężczyzn do niesienia baldachimu, chorągwi, sprzętu nagłaśniającego i do służb porządkowych. Kobiety zapraszamy do dekoracji ołtarzy, niesienia w Procesji różnych paramentów liturgicznych. Serdecznie proszę wszystkie grupy, ruchy parafialne o aktywne zaangażowanie się w organizację Procesji i w samą Procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, ministrantów do służby liturgicznej, scholę, kantorów, lektorów itd. Módlmy się też o dobrą pogodę w czwartkowy wieczór.
 11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiarę do puszek na kwiaty do Ołtarzy eucharystycznych. Uzbierane pieniądze będą podzielone na cztery części, za które będzie można kupić kwiaty do czterech ołtarzy.
 12. 8 czerwca 2023 roku o 19:30 zapraszamy na Koncert Uwielbienia JA JESTEM na plac przy ul. Ogrodowej 24/44 (obok Radia FIAT). 
 13. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Andrzej Lipka, + Wanda Jakubczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

 1. Dzisiaj w naszej parafii dwie wielkie uroczystości: Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej, a podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 neoprezbiter ks. Karol Iwańczak odprawi swoją Mszę prymicyjną w swoim rodzinnym kościele i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim parafianom. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI! Dzisiejsza ofiara z tacy ze wszystkich Mszy Świętych przeznaczona jest dla ks. Karola jako dar od parafii.
 2. We wtorek 30 maja, o godz. 18.00 siedemnastu kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej odprawi w naszym kościele Mszę Świętą jubileuszową z racji 30. rocznicy święceń kapłańskich. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. Bp Andrzej Przybylski. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa.
 3. Dzieci, które w niedzielę przystąpią do I Komunii Świętej zapraszamy na Biały Tydzień, codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę Świętą. W poniedziałek dzieci otrzymają obrazki, pamiątki pierwszokomunijne, a po Mszy Świętej wspólnie zrobimy pamiątkowe zdjęcie z uroczystości komunijnej. We wtorek dzień misyjny, dzień modlitwy za kapłanów i misjonarzy. Dzieci będą modliły się w intencji kapłanów przeżywających jubileusz 30-lecia kapłaństwa i wszystkich misjonarzy na świecie. W środę dzieci otrzymają książeczkę z zaproszeniem do odprawienia 9. pierwszych piątków miesiąca. W czwartek będziemy modlili się w intencji rodziców chrzestnych dzieci pierwszokomunijnych, a w piątek w intencji babć, dziadków i rodzeństwa dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy w pełnych uroczystych strojach pierwszokomunijnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i Komunia Święta dla dzieci odprawiających dziewięć pierwszych piątków miesiąca o godz. 14.30. Do południa odwiedzamy chorych w domach.
 5. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza Święta dziękczynna dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców i dzieci także w strojach komunijnych.
 7. Redakcja „Niedzieli” wydaje pierwszy numer pisma „Niedziela. Magazyn”. Jest to pismo dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem. Pismo jest kwartalnikiem, koszt egzemplarza 15 zł.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dwóch kandydatów Daniel i Szymon złożą przyrzeczenia ministranckie i zostaną włączeni do grona naszej służby liturgicznej. Gratulujemy im i ich rodzicom.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, taca przeznaczona na inwestycje gospodarcze parafii. Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie materialne kościoła.
 3. W najbliższym czasie pragniemy stworzyć dwie nowe diakonie, które usprawnią życie i działanie naszej parafii: diakonię świętowania i diakonię ogrodniczą. Zapraszamy najpierw osoby, które chciałyby zająć się funkcjonowaniem naszej kawiarenki w niedziele, dbaniem o porządek w niej, o zakup potrzebnych produktów itp. Wystarczą 3-4 osoby, które mają trochę czasu, siły, a przede wszystkim chęci, żeby choćby jedną, dwie niedziele w miesiącu to miejsce było otwarte dla parafian i służyło budowaniu dobrych relacji wspólnotowych. Prosimy również osoby chętne do pomocy przy porządkowaniu naszego terenu wokół kościoła. Chodzi o troskę o kwiaty, krzewy, wszystkie ogrodnicze i porządkowe sprawy. Tu również wystarczyłyby 2-3 osoby, które dbałyby o nasze nieduże zielone parafialne klomby. Osoby chętne do pomocy i włączenia się w taką służbę prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Konferencja i modlitwa, do ok. 21.00. Zapraszamy.
 5. W sobotę o15.30 spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą.
 6. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci ze Szkół Podstawowych nr 14 i nr 39 przystąpią do I Komunii Świętej. Od poniedziałku do soboty tzw. Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W piątek po wieczornej Mszy Świętej rodzicie dzieci pierwszokomunijnych będą sprzątały i przygotowywały do uroczystości I Komunii Świętej kościół.
 8. W niedzielę za dwa tygodnie, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 rocznica przyjęcia I Komunii Świętej.
 9. W sobotę o godz. 10.00 będą miały miejsce w częstochowskiej bazylice archikatedralnej święcenia kapłańskie, które przyjmie także nasz parafianin Karol Iwańczak. Od soboty przeżywa już zamknięte rekolekcje przed święceniami i prosi nas wszystkich o modlitwę. Bardzo gorąco zapraszam wszystkich do udziału we Mszy Świętej w Archikatedrze. Zbieramy się wszyscy przed katedrą o 9.30. Znakiem rozpoznawczym będzie wystawiony napis: Parafia św. Stanisława Kostki w Częstochowie.
 10. W niedzielę o 12.oo Msza Święta prymicyjna ks. Karola Iwańczaka. O godz. 11.30 asysta liturgiczna wyrusza do domu ks. Karola, w którym odbędzie się obrzęd błogosławieństwa. Przy śpiewie pieśni i wspólnej modlitwie wyruszymy w procesji do kościoła. Prosimy, aby po drodze dołączać do procesji i wspólnej modlitwy. Po przywitaniu w kościele rozpocznie się uroczysta suma prymicyjna, na zakończenie której ks. Karol udzieli wszystkich prymicyjnego błogosławieństwa. Chór będzie dostępny podczas tej Mszy Świętej tylko dla chóru muzycznego. Taca ze wszystkich Mszy Świętych będzie naszą ofiarą i darem serca dla ks. Karola. Rodzice z małymi dziećmi, prosimy, aby skorzystały z naszego parafialnego podwórka i z tamtego miejsca uczestniczyły w Eucharystii.
 11. W przyszły wtorek 30 maja w naszym kościele będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta z racji jubileuszu kapłańskiego. Ok. 17. kapłanów, łącznie ze mną, na czele z biskupem Andrzejem Przybylskim będzie tego dnia przeżywało jubileusz 30-lecia kapłaństwa. Każdego roku przeżywamy w innej parafii, w tym roku będzie to u św. Stanisława Kostki. Już dziś serdecznie was wszystkich zapraszam na tę Mszę Świętą 30 maja, o godz. 18.00.
 12. Od piątku aż do soboty trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. W ramach nabożeństwa majowego śpiewany jest Hymn do Ducha Świętego i modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek przystąpią do I Komunii Świętej, a o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Świętej dla dzieci z tej Szkoły z racji I rocznicy Komunii Świętej.
 2. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, która zaprasza wszystkich chętnych na swoje spotkanie.
 3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. Przypominamy, że święcenia kapłańskie diakona Karola odbędą się 27 maja o godz. 10.00 w Archikatedrze częstochowskiej, a Msza Święta prymicyjna w niedzielę 28 maja o godz. 12.00. Za tydzień szczegółowe informacje.
 5. Do sprzątania świątyni zapraszamy w najbliższą sobotę mieszkańców ulic Focha, Glogera i Jaracza.
 6. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Maria Duś i + Romana Wróblewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie weryfikujące przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 14. Podobne spotkanie odbędzie się w najbliższym czasie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 39.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy członków Kół Żywego Różańca na spotkanie i modlitwę różańcową na godz. 16.45.
 3. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza Święta z prośbą do Boga Ojca o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje wrzucamy do skrzynki z tyłu kościoła). Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne nabożeństwo w kaplicy Bożego Ojcostwa z Litanią do Boga Ojca i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. W sobotę wspomnienie NMP Fatimskiej. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek przystąpią do I Komunii Świętej. Dlatego, przychodząc do kościoła w przyszłą niedzielę wybierzmy, jeśli to możliwe, raczej inną godzinę Mszy Świętej niż godz. 10.00, zostawiając w ten sposób więc przestrzeni dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom i gościom.
 9. Przypominamy, że każdego dnia maja o godz. 17.30 odprawiane jest nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 10. W gablotach przy wyjściu z kościoła umieszczone zostało zaproszenie diakona Karola na święcenia kapłańskie i Mszę Świętą prymicyjną. Zaproszenie jest dla wszystkich parafian, prosimy je nie tylko przeczytać, ale także zaplanować czas, aby wziąć udział w tym wielkich wspaniałych uroczystościach.
 11. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy Świętej kościół będą sprzątali rodzicie dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek, dlatego w sobotę rano nie będzie już sprzątania świątyni.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszła: + Bogusława Wyciszkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny przez cały miesiąc maj o godz. 17.30.
 2. W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze o Święte o godz. 8.00, 10.00, 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek,  piątek i sobota miesiąca.  W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Godzina Święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a szczególnie za diakona Karola, w miesiącu przyjęcia przez niego święceń prezbiteratu. W piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych w ich domach, a spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16.30. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Z racji spowiedzi pierwszopiątkowej i nabożeństwa majowego, sprawy kancelaryjne w najbliższy piątek prosimy załatwiać po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę, 7. dzień miesiąca, o 18.00 Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich I rodzinnych i nabożeństwo ku czci Boga Ojca. Intencje na tę Mszę wrzucamy do skrzynki z tyłu kościoła.
 6. Do sprzątania świątyni w najbliższą sobotę zapraszamy o godz. 8.30 mieszkańców ulic Aleje NMP, Szymanowskiego, Stryjeńskiej i Waszyngtona. .
 7. Do nabycia najnowszy numer “Niedzieli”.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Jadwiga Miklewska, + Elżbieta Przybynowska oraz + Janusz Rospondek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Pod hasłem Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego 23 kwietnia w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka. Narodowe Czytanie Pisma Świętego inauguruje 15. Tydzień Biblijny, który w tym roku obchodzony będzie w dniach 23-29 kwietnia. Z tej racji w najbliższy piątek 28 kwietnia Parafialne Grupy Biblijne zapraszają wszystkich parafian na wspólne czytanie Ewangelii św. Marka. Spotkanie odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence Cost(k)a Cafe. Czytanie Ewangelii będzie poprzedzone krótkim komentarzem biblijnym, a po jego zakończeniu zapraszamy na herbatę w kawiarence. Ewangelię św, Marka będziemy czytali z Biblii Pierwszego Kościoła. Jest to jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Dodatkową cechą wyróżniającą to wydanie Biblii spośród innych jest to, że teksty deuterokanoniczne wyróżnione zostały drukiem w kolorze granatowym, a słowa Jezusa wydrukowano kolorem czerwonym. O godz. 18.00 tego dnia zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich członków Parafialnych Grup Biblijnych.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 4. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą na godz. 18.oo, a po niej na spotkanie formacyjne. 
 5. Do sprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Gąsiorowskiego, POW i Dąbkowskiego.
 6. W parafii jest dość pilna potrzeba dokonania pewnych prac hydraulicznych, dlatego jeśli w naszej wspólnocie parafialnej są jacyś hydraulicy, którzy mogliby w jakimś umówionym czasie pomóc nam w tego typu pracach, to bardzo prosimy o kontakt.
 7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Janina Flaczyńska oraz + Mieczysław Tolewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież św. Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Dzisiaj o godz. 15.oo – w naszym kościele odbędzie się Godzina Miłosierdzia, modlitwa do Jezusa Chrystusa Miłosiernego, wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Adorację poprowadzą Siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego.
 • Dzisiaj III niedziela miesiąca, ofiary przeznaczone na inwestycje gospodarcze parafii. Największą inwestycją póki co są opłaty za gaz, prąd I wodę. Za ogrzewanie  w styczniu I lutym zapłaciliśmy 9 tys. zł. Za marzec I kwiecień jeszcze nie mamy rachunku. Dziękujemy kolejny raz za wspieranie materialne naszej parafii i kościoła.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii zaprasza do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę, ciasto. W ten sposób młodzie pragną zebrać dobrowolne ofiary za poczęstunek na swoje formacyjne potrzeby.
 • Ostatni dzwonek na zapisy na pielgrzymkę do Kalisza. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 7.00 spod kościoła.
 • Ponieważ 7. dnia kwietnia nie odbyła się Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych, zostanie ona odprawiona w najbliższą środę o 18.00. Intencje można jeszcze wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.
 • We wtorek po Mszy św. Wieczornej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 • Główną nagrodę za rozwiązanie krzyżówki z ostatniego numeru “Wieczernika” wygrał pan Marek. Zapraszamy po nagrodę do zakrystii.
 • Do sprzątania świątyni zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy Świętej mieszkańców ulic: Nowowiejskiego, Kopernika I Pułaskiego.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Jolanta Śpiewak oraz + Sławomir Furman. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, podczas którego będziemy rozważać i kontemplować mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę zapraszamy na godz. 6.30 rano na wspólne odmawianie modlitwy brewiarzowej, Jutrzni, którą poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dzisiaj przed każdą Mszą Świętą członkowie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia prowadzą akcję charytatywną. Zdobione przez nich wczoraj i ułożone w piękne bukiety gałązki palmowe, można dzisiaj nabyć, a ofiary za nie złożone będą przeznaczone na Święta Wielkanocne dla najuboższych z naszej parafii. Także w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów, można będzie składać świąteczne dary z koszyka wielkanocnego, które jeszcze tego dnia będą dostarczone naszych parafianom. 
 3. Dzisiaj obchodzimy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Z tej racji odbywają się w całej Polsce różne imprezy, koncerty, marsze i inne spotkania ku czci świętego Papieża. Akcja Katolicka naszej Archidiecezji zaprasza na Marsz Papieski, który wyruszy o godz. 18.00 spod pomnika Jana Pawła II przy placu Daszyńskiego na Jasną Górę. W naszej parafii o godz. 15.30 Przedszkole Sióstr Urszulanek zapraszają rodziny z dziećmi na wydarzenie: Dzieci dla Świętego Jana Pawła II. Dzieci przygotują laurkę dla Jana Pawła II i z rodzicami wezmą udział we Mszy Świętej, po której jeszcze czekają na nie niespodzianki. O godz. 19.00 w kawiarence odbędzie się miniatura poetycko-muzyczna: Promieniowanie Ojcostwa. Fragmenty dramatu Karola Wojtyły pod tym tytułem będą czytali ojcowie i ich córki, przy akompaniamencie autorskich pieśni religijnych Darka Wojtala.
 4. Z tej racji, że dzisiaj  po południu w naszym kościele odbędą się spotkania ku czci św. Jana Pawła II, nie będzie po południu spotkania członków Kół Żywego Różańca. Zapraszam jednak wszystkich członków na wieczorne spotkanie ze św. Janem Pawłem II do kawiarenki. Intencje na bieżący miesiąc są następujące: Intencja powszechna: o nawrócenie i spowiedź wielkanocną dla wszystkich grzeszników. Intencja parafialna: modlitwa w intencji dk. Karola o dobre przygotowanie do święceń kapłańskich.
 5. Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Czuwanie w Wielki Czwartek do godz. 22.00. W Wielki Piątek o 8.30 Jutrznia z Godziną Czytań, Droga Krzyżowa o godz. 12.00, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 22.00. W Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o 8.30, Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Program Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
 6. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny.
 7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Pierwszy piątek przypada w tym tygodniu w Wielki Piątek. Dzieci, które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca mogą wyspowiadać się wcześniej, ważne, żeby w Wielki Piątek przyjęły Komunię Świętą. Także chorych będziemy odwiedzali po indywidualnym uzgodnieniu na początku tego Wielkiego Tygodnia lub zaraz po Wielkanocy.
 9. Dziękujemy za włączenie się w przedświąteczne sprzątanie naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o piękno naszej świątyni do pomocy w sprzątaniu w środę po wieczornej Mszy św.
 10. Parafialna Rada Duszpasterska organizuje 22 kwietnia w sobotę pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Program pielgrzymki umieszczony jest w gablocie. Koszt pielgrzymki 150 zł, w który wliczony jest obiad, zwiedzanie skarbca sanktuarium, Starego Miasta i inne. Zgłoszenia w zakrystii do 15 kwietnia.
 11. Dzisiaj I zapowiedź święceń prezbiteratu diakona Karola Iwańczaka, zamieszkałego przy ul. POW. Podaje się do publicznej wiadomości, że dk. Karol Jan Iwańczak, seminarzysta Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie, jest kandydatem do święceń prezbiteratu. Kandydata poleca się pobożnym modlitwom wiernych. Kto by zaś wiedział o jego niewłaściwym postępowaniu lub jakichś przeszkodach, które by czyniły go niegodnym świętego kapłaństwa, w sumieniu jest obowiązany powiadomić bezzwłocznie miejscowego księdza proboszcza.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Za tydzień Niedziela Palmowa, która wprowadzi nas w Wielki Tydzień. Diakonia Miłosierdzia informuje, że w przyszłą niedzielę przed Mszą Świętą będzie możliwość zakupu ozdobnym palemek wielkanocnych, wykonanych przez naszą Diakonię Miłosierdzia. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących z parafii.
 • W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej przed Triduum Paschalnym.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rano o godz. 7.00.
 • Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 • W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny.
 • Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Do sprzątania świątyni zapraszamy w najbliższą sobotę o 8.30 mieszkańców ulic: Aleje NMP, Szymanowskiego, Stryjeńskiej i Waszyngtona.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone są na inwestycje i potrzeby gospodarcze parafii.
 2. Z racji, że dzisiaj jest IV Niedziela Wielkiego Postu Uroczystość św. Józefa będziemy obchodzili jutro, tj. 20 marca. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę natomiast Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 18.00.
 3. Od poniedziałku do środy potrwają w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dzieci SP 14 i 39. Nauki dla klas 1-5 o godz. 9.00, a dla klas 6-8 o godz. 10.30. We wtorek będzie dzień spowiedzi dla dzieci.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych i skorzystali w tym czasie z sakramentu spowiedzi. Zachęcamy, żeby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Wielkanocą. Spowiadamy codziennie od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 17.30 do 18.00.
 5. Dziękujemy dwóm rodzinom, które odpowiedziały na zaproszenie do włączenia się w Krąg Domowego Kościoła. Zachęcamy jeszcze te małżeństwa, które chciałyby rozwijać i pielęgnować swój charyzmat. Chętnych prosimy o zgłoszenie do ks. Grzegorza.
 6. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 17.15 oraz na Drogę Krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla dorosłych o godz. 17.30.
 7. Do sprzątania kościoła zapraszamy w przyszłą sobotę mieszkańców ulic Gąsiorowskiego, POW, Dąbkowskiego.
 8. Do nabycia Tygodnik Katolicki „NIEDZIELA” oraz nasz parafialny „WIECZERNIK”.
 9. Do wieczności w tym tygodniu odszedł śp. Stanisław DEDYK. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Błażej Małolepszy, wikariusz parafii NMP Zwycięskiej w Częstochowie, wykładowca w Wyższym Instytucie Nauk Teologicznych. Program rekolekcji umieszczony jest w gablotach oraz na naszych parafialnych stronach internetowych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej, w poniedziałek i wtorek o 9.00 i o 18.00. Jutro spowiedź rekolekcyjna dla dorosłych (8.30 – 10.00, 17.30-19.00). Młodzież z Liceum im. M. Kopernika będzie miała swoje spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 11.00. Kandydaci do bierzmowania (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie z rekolekcjonistą w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. Członkowie Kół Żywego Różańca spotkają się z rekolekcjonistą dzisiaj o godz. 16.45. Przyjmijmy z wielką powagą i  wiarą to zaproszenie Chrystusa na rekolekcje, otwórzmy Jemu swoje serca w tym świętym czasie, i zróbmy to wszyscy dzisiaj jeszcze wyraźniej i głębiej niż do tej pory. Uczyńmy to z głęboką wiarą, do której jako chrześcijanie jesteśmy dzisiaj na nowo wezwani. Na naszych oczach zabierane są nam najważniejsze wartości, opluwane największe autorytety, szargane świętości, przekłamywana historia i nasze chrześcijańskie dziedzictwo, którym żyli nasi przodkowie, nasi rodzice i my! Nie oddajemy złem za zło, ale prosimy Boga o łaskę, by ten czas był dla nas szansą i okazją do jeszcze głębszego przylgnięcia do Chrystusa i głęszej jedności w wyznawaniu wiary. Niech św. Jan Paweł II będzie patronem tego świętego czasu i niech obroni nas przed kłamstwem, zamętem i brakiem jedności w narodzie i w Kościele.
 2. Dzisiaj o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00 pierwsze spotkanie organizacyjne i zawiązujące krąg rodzin “Domowy Kościół. Zapraszamy małżeństwa do spotkań raz w miesiącu.
 4. Poniedziałek to 13. dzień miesiąca, o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 6.  Z tyłu Kościoła do nabycia jest najnowszy numer naszego parafialnego biuletynu “Wieczernik”. Dziękuję zespołowi redakcyjnemu za przygotowanie i złożenie mumeru.
 7. W zakrystii do nabycia są już “paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 8. W najnowszym numerze “Niedzieli” jest ważny dodatek z rachunkiem sumienia oraz przypomnieniem formuły spowiedzi i jej warunków. Zachęcamy do nabycia!
 9. Do sprzątania naszej świątyni zapraszamy w sobotę rano mieszkańców ulic: Nowowiejskiego, Kopernika i Pułaskiego.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu “ad gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Można złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne, na rzecz Dzieła Pomocy “Ad gentes”.
 • Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 głoszone są katechezy paschalne: “Tajemnica Mszy Świętej”.
 • Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo “Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym.
 • Członkowie Kół Żywego Różańca będą miały swoje miesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę podczas rekolekcji wielkopostnych.
 • We wtorek 7 marca nabożeństwo ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 Część Bolesna Różańca “o powrót marnotrawnych synów do Domu Ojca”. O godz. 18.00 Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje wrzucamy do skrzynki z tyłu kościoła). Po Mszy Świętej nabożeństwo adoracyjne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w dolnej kaplicy Bożego Ojcostwa.
 • W środę 8 marca o godz. 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Tego dnia przypada również Dzień Kobiet. Dlatego będziemy modlili się tego dnia podczas nabożeństw za wszystkie Panie, życząc im wszelkich łask, tak, aby nieustannie promieniowały w świecie pięknem samego Boga.
 • W piątek o 16.45 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o 17.30 dla dorosłych.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały od niedzieli do wtorku, a dla młodzieży szkół średnich do środy. Dzieci szkół podstawowych będą miały swoje rekolekcje w dniach 20-22 marca w ramach zajęć szkolnych. Spowiedź rekolekcyjna w drugim dniu rekolekcji, w poniedziałek. Kandydaci do bierzmowania będą mieli swoje spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek po Mszy Świętej o 18.00. Program rekolekcji zamieszczony został w gablotach oraz na naszych stronach internetowych.
 • Małżeństwa, pragnące pielęgnować duchowość małżeńską i rodzinną w Domowym Kościele, zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 na pierwsze spotkanie organizacyjne.
 1. Do sprzątania naszej świątyni zapraszamy w przyszłą sobotę o 7.30 mieszkańców ulic: Focha, Glogera i Jaracza.
 1. Do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego “Niedziela”.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 10.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie zespołu redakcyjnego “Wieczernik”. Zapraszamy nowe osoby, gotowe pomagać w pracy redakcyjnej naszego parafialnego biuletynu.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na Godzinę Świętą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci o 17.15, a od 9.00 odwiedzamy chorych w domach. W pierwszą sobotę miesiąca rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, dla dzieci o 16.45, a po Drodze krzyżowej spowiedź pierwszopiątkowa i Komunia Święta dla dzieci.
 6. Do sprzątania świątyni zapraszamy w sobotę o 8.30 mieszkańców ulic: Aleje NMP, Szymanowskiego, Stryjeńskiej i Waszyngtona.
 7. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszła + Janina Augustyn. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na ogrzewanie kościoła w miesiącu styczniu. Początek roku zawsze związany jest z bardzo dużymi wydatkami na  opłaty podatkowe, ubezpieczenia nieruchomości, i oczywiście bieżące opłaty za gaz, prąd, wodę, które obecnie dla parafii są czasem kilkakrotnie wyższe niż w poprzednich latach. Dlatego dziękujemy za wszelkie materialne wsparcie wszystkich spraw i dzieł gospodarczych w parafii.
 2. Jesteśmy przekonani, my duszpasterze, że owocność życia i działania każdej parafii, zależy w dużej mierze od tworzenia prawdziwych więzi i relacji między sobą, od budowania prawdziwej wspólnoty nie tylko z Panem Bogiem, ale i z braćmi. Dlatego najnowsza nasza inwestycja parafialna została podjęta w takim właśnie celu: stworzenia możliwości wspólnych spotkań, rozmów, dyskusji, poznawania się, budowania nowych relacji i wspólnego przeżywania i świętowania ważnych momentów w naszym życiu religijnym i osobistym. Miejscem, które stworzyliśmy ma być także miejscem tworzenia i rozwoju kultury i sztuki chrześcijańskiej, przez m.in. organizowanie w nim różnego typu imprez, konferencji, warsztatów, koncertów itp. Zapraszamy was po Mszy Świętej do obejrzenia dawnej kawiarenki Cost(k) Café, która obecnie przestała być jedynie kawiarnią, a stała się bardziej taką katolicką KLUBO-KAWIARNIĄ, o dużo szerszym przeznaczeniu i możliwościach. Osobiście po Mszy Świętej chciałbym przekazać w Wasze ręce to miejsce, poświęcić je i zaprosić do wspólnych spotkań, a także poczęstować karnawałowym pączkiem. Kto więc może, niech zejdzie na dół po zakończeniu Mszy Świętej.
 3. W środę rozpoczynamy 40 Dni Przygotowania do Paschy – Wielki Post. Przez post, modlitwę                                      i jałmużnę będziemy przeżywali na nowo tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do wielkopostnych ćwiczeń duchowych, wielkopostnych postanowień, a także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, które mają poprowadzić nas do pokuty i nawrócenia serc, a nade wszystko do doświadczenia na nowo Miłosiernej Miłości Boga, płynącej z Krzyża. W Środę Popielcową Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przed wieczorną Mszą Świętą, o godz.17.30 wspólna modlitwa różańcowa o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla całej parafii.
 4. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu. Dzieci – godz. 16.45, dorośli – 17.30.
 5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15
 6. W ubiegłym roku podczas niedziel Wielkiego Postu były głoszone katechezy paschalne, wyjaśniające istotę najważniejszych dla chrześcijanina dni w roku liturgicznym: Triduum Paschalnego. W tym roku, na prośbę członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą głoszone katechezy o Mszy Świętej, znaczeniu i symbolice poszczególnych części i elementów Eucharystii. Te katechezy będą głoszone w każdą niedzielę Wielkiego Postu, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Głosił je będzie ks. proboszcz.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. Do sprzątania naszej świątyni zapraszamy w sobotę rano po Mszy o godz. 7.00 mieszkańców ulic: Gąsiorowskiego, POW i Dąbkowskiego.
 9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Magdalena Nyga, + Iwona Wyrwał oraz + Józef Sowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • Dzisiaj w całej Archidiecezji zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz na ruch osób niepełnosprawnych “Betel”.
 • Dzisiaj o 17.00 spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 • W poniedziałek o 17.15 nabożeństwo fatimskie.
 • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Parafialnej Akcji Katolickiej.
 • Do sprzątania świątyni w najbliższą sobotę po Mszy Świętej porannej zapraszamy mieszkańców ul. Nowowiejskiego, Kopernika i Pułaskiego.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Helena Kosiorek oraz + Magdalena Nyga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 2. We wtorek 7 lutego, nabożeństwo ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 Różaniec o powrót do Boga wszystkich marnotrawnych synów, o godz. 18.00 Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje można wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła). Po Mszy Świętej przejście do kaplicy Bożego Ojcostwa i krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 3. We wtorek po Mszy Świętej i nabożeństwie ku czci Boga Ojca (ok. godz. 19.00) odbędzie się spotkanie Parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
 4. W środę o 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Po Mszy Świętej możliwość modlitwy osobistej przy relikwiach świętych rodziców i dzieci.
 5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie zespołu redakcyjnego “Wieczernik”.
 6. W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorych. Msza Święta  intencji wszystkich chorych z naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w sobotę o godz. 9.00.
 7. W przyszła niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych ze stowarzyszenia “Betel”.
 8. W celu poprawienia skuteczności dyżurów sprzątania kościoła w soboty rano, prosimy zapoznać się z nowym grafikiem dyżurów mieszkańców poszczególnych ulic. Za tydzień w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulic: Focha, Glogera i Jaracza.
 9. Do nabycia nowy numer tygodnika “Niedziela”, noszącego główny tytuł: Gdy dziecko nie chce chodzić na religię”.
 10. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Ireneusz Horałek oraz + Urszula Sojecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają świece komunijne.
 • W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 • W piątek, 3 lutego, Doba Eucharystyczna w domu Sióstr Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Święta z błogosławieństwem św. Błażeja. Siostry Apostołki zapraszają do swojego Domu na modlitwę wspólną i indywidualną (ul. POW 22).
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, od 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach. Dzieciom i dorosłym, odprawiającym 9 pierwszych piątków miesiąca przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej rano oraz wieczorem od godz. 17.15.
 • W pierwszą sobotę miesiąca rano Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Mary i nabożeństwo wynagradzające.
 • Do sprzątania świątyni zapraszamy w sobotę o godz. 8.30 mieszkańców ul. POW.
 • Do nabycia najnowszy numer tygodnika “Niedziela”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • W niedzielę, 22 stycznia 2023 r., obchodzimy w Kościele powszechnym Niedzielę Słowa Bożego, która w zamyśle papieża Franciszka ma prowadzić do wzrostu świadomości religijnej oraz bliskiej znajomości Pisma Świętego. W dokumencie „Aperiut illis”, który ustanawia to święto, zachęca się do uroczystej intronizacji Biblii w kościołach, poświęcenia jeszcze większej uwagi głoszeniu Słowa oraz medytacji Pisma Świętego, szczególnie przy użyciu metody lectio divina. My zapraszamy szczególnie do włączania się do naszych parafialnych grup biblijnych, które spotykają się raz w miesiącu w małych grupach na wspólnym czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego.
 • W sobotę 21 stycznia dwóch naszych lektorów (Kacper Kutynia oraz Jakub Łysakowski) ukończyło kurs animatora służby liturgicznej i otrzymało z rąk Arcybiskupa Wacława Depo dyplom uprawniający do podejmowania w parafii funkcji animatora służby liturgicznej.
 • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę – Święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.
 • Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia na „kolędowanie u proboszcza” w ubiegłą niedzielę, na które przybyło prawie 50 osób. Dziękujemy za przyniesione ciasta i inne „słodkości”, które uświetniły nasze wspólne świętowanie.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulic Szymanowskiego i Stryjeńskiej.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru “Niedzieli”.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Bronisław Man, + Jerzy Opalski, + Genowefa Kolasa, + Barbara Matysiak. Wieczny odpoczynke racz im dać Panie.

II NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

 • Zapraszamy na wspólne kolędowanie na plebanię dziś o godz. 16.00. Można przynieść coś słodkiego do wspólnego stołu.
 • Z racji zbliżającego się Dnia Babci, dziękujemy wszystkim babciom za to, że są, za ich miłość, poświęcenie i oddanie swoim wnukom. Życzymy radości, zdrowia, sił i wszelkiego błogosławieństwa w wypełnianiu swojej misji i powołania.
 • W przyszłą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Waszyngtona. Bardzo serdecznie prosimy o włączanie się do tygodniowego sprzątania kościoła w soboty rano, tak żeby nie musiały tego robić ciągle te same osoby.
 • Do wieczności w tym tygodniu odszedł + Grzegorz Obrączka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 • W poniedziałek z wizytą duszpasterską udamy się na ulicę Gąsiorowskiego, natomiast w najbliższą sobotę odwiedzimy wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli nas przyjąć w wyznaczonym terminie, a zgłosili swoją chęć kolędy. Wcześniej skontaktujemy się z Wami telefonicznie i ustalimy dokładną godzinę kolędy. Gdyby jednak byli wśród Was jeszcze tacy, którzy również w sobotę – z ważnych powodów – nie będą mogli przyjąć kapłana z kolędą, zapraszamy w najbliższą środę na Mszę Świętą nowennową o godz. 18.00,  podczas której zawsze modlimy się za wszystkich naszych parafian, a po Mszy  na obrzęd kolędowy, z modlitwą za Wasze domy, rodziny i z błogosławieństwem na cały nowy rok.
 • Zakończenie kolędy odbędzie się w niedzielę… na plebanii. Ponieważ my księża trochę pozazdrościliśmy Wam, że Wy możecie przeżywać “kolędę” w swoich domach, postanowiliśmy tym razem zaprosić Was z kolędą do nas. Dlatego zapraszam Was na “w przyszłą niedzielę na plebanię na godzinę 16.00, na “Kolędę u proboszcza”. Będzie wspólne kolędowanie, świąteczny poczęstunek i ufam, że miłe radosne spotkanie. Kto może i zechce niech czuje się zaproszony. Organizatorem kolędowania jest proboszcz i Parafialna Rada Duszpasterska.
 • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 • W piątek 13 stycznia o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.
 • W najnowszym numerze “Niedzieli” specjalny dodatek o papieżu Benedykcie XVI.
 • Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Maciej Kulesza oraz + Jadwiga Grabowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, obfitych łask i Bożego błogosławieństwa w każdym dniu i w każdym miejscu Waszego życia i działania. Niech Ojciec Miłosierny pobłogosławi całej naszej parafii, kapłanom, siostrom zakonnym, rodzinom, wszystkim grupom, wspólnotom, animatorom odpowiedzialnym za nasze duszpasterstwo.
 2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę przed wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 3. W I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Pobłogosławioną kredą oznaczmy drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu chcemy czynić na chwałę Bożą. Tego dnia możemy wesprzeć ofiarą do puszki misyjne dzieła Kościoła.
 5. 6 stycznia to także pierwszy piątek miesiąca. Chorych od godz. 9.00 odwiedzi w tym miesiącu diakon. Natomiast rodziców prosimy, aby przypomnieli dzieciom odprawiającym pierwsze piątki miesiąca, o spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej. Z racji uroczystości tego dnia spowiedź będzie przy okazji wszystkich Mszy Świętych, a także podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.30.  
 6. W pierwszą sobotę miesiąca rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. 7 stycznia wieczorem zapraszamy na kolejne już nabożeństwo ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 Część Bolesna Różańca o powrót synów marnotrawnych do Boga Ojca, o 18.00 – Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych i nabożeństwo adoracyjne w dolnej kaplicy Bożego Ojcostwa z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Intencje na tę Mszę Świętą można składać do skrzynki z tyłu kościoła.
 8. Od nowego roku każdego 8 dnia miesiąca będzie odprawiana w naszym kościele Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Nawiązaliśmy kontakt z Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, w którym od wielu lat każdego 8 dnia miesiąca ma miejsce modlitwa małżeństw o potomstwo. Ponieważ modlitwa ta przyciągała do sanktuarium bardzo wielu małżonków, dlatego zaczęły się one szerzyć, także w innych miejscach, a Msze Święte intencji narodzin potomstwa zaczęto odprawiać w całej Polsce. Sanktuarium w Matemblewie jest takim ośrodkiem centralnym, koordynującym to dzieło modlitwy. Od nowego roku nasza parafia została włączona w to dzieło i otrzymaliśmy pozwolenie i plakat na propagowanie nabożeństwa o potomstwo w Częstochowie i w okolicach. Zapraszamy więc wszystkie małżeństwa, starające się o potomstwo do wspólnej modlitwy i prosimy, abyście przekazywali innym informacje o tych Mszach każdego 8 dnia miesiąca o godz. 18.00.
 9. Dziękujemy za życzliwość i otwieranie drzwi Waszych domów dla nas, przychodzących do was z kolędą. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablotach i naszych stronach internetowych.
 10. Do nabycia nowy numer “Niedzieli” i parafialny “Wieczernik”.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odszedł + Jerzy Jasiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA)

2 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 80, 74/76/, 72/74, 68/70, 66, 64 (kolęda rozpoczyna się od nr 80)
 • ul. Focha 58, 54/56, 52, 50a, 48/50, 46a (kolęda rozpoczyna się od nr 58)

3 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 42a, 42/44, 40, 38(kolęda rozpoczyna się od nr 42a)
 • ul. Focha 36, 28/32 (kolęda rozpoczyna się od nr 36)

4 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 87, 85, 83, 80, 81a, 81, 79a, 79, 75 (kolęda rozpoczyna się od nr 87)
 • ul. Focha 73/77, 69/71, 63/65 (kolęda rozpoczyna się od nr 73 /77)

5 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Focha 57/61, 51, 47/49 (kolęda rozpoczyna się od nr 57/61)
 • ul. Focha 55, 53, 39/41, 35/37 (kolęda rozpoczyna się od nr 55)

7 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Glogera 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17 (kolęda rozpoczyna się od nr 3)
 • ul. Glogera 4, 8/10, 12/14, 12a, 14a, 16, 18 (kolęda rozpoczyna się od nr 4)

9 stycznia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Gąsiorowskiego 2, 3, 4 (kolęda rozpoczyna się od nr 2)

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Z okazji Uroczystości Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Boża Dziecina pobłogosławi całe Wasze życie, rodziny, domy, Wasze prace, plany i postanowienia. Niech ogarnie Was pokój i miłość Nowonarodzonego.
 2. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 3. Wyrażam wielką wdzięczność za przygotowanie świątyni do Bożego Narodzenia, w sposób szczególny ks. wikariuszowi Grzegorzowi, głównemu projektantowi szopki bożonarodzeniowej, ks. Bartoszowi, siostrom Apostołkom Jezusa Ukrzyżowanego, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, lektorom, ministrantom, s. zakrystiance Barbarze i wszystkim pomagającym sprzątać kościół, i tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zatroszczyli się o piękno liturgii oraz naszej świątyni. Dziękuję Parafialnej Diakonii Miłosierdzia za zorganizowanie i przeprowadzenie Kiermaszu świątecznego oraz akcji Paczka świąteczna dla starszych, chorych i samotnych parafian.
 4. Zwyczajem poprzednich lat, w drugi dzień Świąt zbierana jest ofiara do puszki na wyższe katolickie uczelnie.
 5. W piątek Święto Świętej Rodziny. Odpust w naszej archikatedrze.
 6. W ostatni dzień roku, 31 grudnia zapraszamy na uroczyste zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, a o godz. 18.00 na Mszę Świętą kończącą rok kalendarzowy.
 7. W przyszłą niedzielę Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 8. 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Program wizyty rozpisany jest w gablotach i na naszych stronach internetowych. Po długim okresie  pandemii chcielibyśmy znów odwiedzić Was w domach, pobłogosławić Was, wasze domy i mieszkania. Nie chcemy nazywać tegorocznej kolędy jedynie “kolędą na życzenie”, gdyż wiemy, że Wy, obecni tutaj dzisiaj w kościele, z pewnością takie życzenie mieć będziecie, ale zgodnie z apelem papieża Franciszka chcemy spróbować iść trochę dalej, “na peryferie” parafii, czyli zapukać także do tych drzwi, które może do tej pory były z różnych powodów dla nas zamknięte. Chcemy znaleźć także takie wątpiące i zagubione dusze, które nie znają Chrystusa albo mało Go znają, którzy czasami żyją w jakiejś niechęci, a może i nawet wrogości do Kościoła. Jesteśmy przekonani, że Chrystus by tam poszedł, zapukał do ich drzwi i poprosił o spotkanie. Odwiedzać Was będzie w tym roku trzech księży i diakon. Z tyłu kościoła umieściliśmy plakaty z informacją o kolędzie. Wystarczy wziąć taki jeden, wpisać termin kolędy i zawiesić na tablicy ogłoszeniowej w swoim bloku, kamienicy. Dzięki temu ci wszyscy, których nie będzie dziś, jutro w kościele, otrzymają informację o możliwości kolędy w swoim domu.  
 9. Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta w ograniczonym czasie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne w celu ustalenia dnia i godziny załatwienia ważnych spraw kancelaryjnych.
 10. Najnowszy świąteczny numer katolickiego tygodnika “Niedziela”, zawiera niezwykle ciekawe świąteczne artykuły, a także kalendarz  na nowy rok i dodatek “Bliżej życia z wiarą”.
 11. Do nabycia jest także nowy, świąteczny numer “Wieczernika”.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Krzysztof Sarnowski oraz + Zofia Chudzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA)

27 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Kopernika 32, 34/36, 42, 44, 46, 50, 52 (kolęda rozpoczyna się od nr 32)
 • ul. Kopernika 21, 29, 33, 35/37, 39, 41, 51/53, 55 (jeden ksiądz rozpoczyna kolędę od nr 21, drugi ksiądz od nr 55)
 • ul. Kopernika 43, 57, 59, 69, 69a, 71, 89 (kolęda rozpoczyna się od nr 43)

28 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Waszyngtona 25/27, 31, 33, 35/37, 39, 41, 43 (jeden ksiądz rozpoczyna kolędę od nr 25/27, drugi ksiądz od nr 43)
 • ul. Waszyngtona 45, 45a, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 65, 67, 69/71, 73/1 (kolęda rozpoczyna się od nr 45)
 • ul. Waszyngtona 24, 26, 28, 30, 38/40, 42, 48, 50/54, 58, 60, 62 (kolęda rozpoczyna się od nr 24)

29 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Dąbkowskiego 8/10, 20/22, 24, 26, 28/30, 32, 34, 36, 38, 40, 46 (kolęda rozpoczyna się od nr 8/10)
 • ul. Dąbkowskiego 3, 5, 7, 9. 11, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33,  35, 37, 39/41, 43, 51 (kolęda rozpoczyna się od nr 3)
 • ul. Jaracza 3, 5, 7; ul. Szymanowskiego 22a, 24; ul. Stryjeńskiej 3, 5, 4/6 (kolęda rozpoczyna się od ul. Jaracza, od nr 3)                 

30 grudnia – od godz. 9.00 (przerwa 13.00-14.00)

 • ul. Pułaskiego 1/3. 21, 23; ul. Aleja N.M.P. 73, 75, 77, 79, 81 (kolęda rozpoczyna się od nr 1/3)
 • ul. Nowowiejskiego 10/12, 14, 20 (jeden ksiądz rozpoczyna kolędę od nr 10/12, drugi ksiądz od nr 20)
 • ul. P.O.W. 9, 11, 13, 15, 25/27, 12 (kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00 od nr 9)

IV NIEDZIELA ADWENTU (A)

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu, w sobotę Wigilia, w niedzielę Boże Narodzenie. W Wigilię Msza Święta tylko rano o 7.00, o północy Pasterka, w Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
 • Dzisiaj III niedziela miesiąca, ofiara z tacy przeznaczona jest na ogrzewanie za miesiąc listopad i grudzień. Dziękujemy za wszelkie przejawy wspierania parafii, także także w jego materialnym wymiarze.
 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 pięciu kandydatów do służby liturgicznej ołtarza, złoży przyrzeczenia ministranckie i otrzyma komże. Gratulujemy im i rodzicom. Zapraszamy kolejnych kandydatów.
 • Ostatni tydzień Rorat. Dzieci zapraszamy po raz ostatni na Roraty we wtorek o godz. 18.00.  oraz w sobotę na godz. 7.00. W sobotę rano ostatnie Roraty, tym razem ze św. Stanisławem Kostką. Po Mszy Świętej powitanie żłóbka przez dzieci i dorosłych oraz łamanie się wigilijnym opłatkiem. Dlatego zapraszamy na tę Mszę Świętą nie tylko dorosłych, ale również dzieci.
 • Spowiedź przedświąteczna codziennie rano i wieczorem, pół godziny przed Mszą Świętą.
 • Dziękujemy za ofiary złożone podczas KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO, zorganizowanego przez Parafialną Diakonię Miłosierdzia. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych przeznaczony jest na pomoc potrzebującym parafianom. Dzisiaj jeszcze można skorzystać z Kiermaszu.
 • Ostatnia chwila, by nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny (z  modlitwą rodzinną odmawianą podczas Wigilii) oraz świeczki na stół wigilijny, z którego ofiary przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • Pamiętajmy o właściwym przeżywaniu Wigilii: wspólnej modlitwie, odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewaniu kolęd.
 • Także my, kapłani, łamiemy się z Wami opłatkiem i życzymy prawdziwych narodzin Jezusa w Waszych domach i w sercu każdego z Was. Niech Jezus Nowonarodzony przyniesie Wam dużo nadziei, odnowi Waszą wiarę i pobłogosławi Wasze marzenia, których nie bójcie się posiadać i przedstawiać Miłosiernemu Panu, gdyż On przychodzi na ziemię właśnie po to, aby przynieść nam szczęście i życie w obfitości.
 1. Kolędową wizytę duszpasterską planujemy zaraz po Świętach Bożego Narodzenia. Szczegóły podamy w Boże Narodzenie.
 1. Do sprzątania świątyni przed Bożym Narodzeniem zapraszamy w sobotę po Mszy porannej mieszkańców ul. Focha.
 1. Najnowszy numer “Niedzieli” ze śpiewnikiem kolędowym.
 1. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Teresa Wójcik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III NIEDZIELA ADWENTU (A)

 • Parafialna Diakonia Miłosierdzia zaprasza dziś po każdej Mszy Świętej na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Wszelkie ozdoby, wypieki i inne produkty świąteczne zostały własnoręcznie wykonane przez członków diakonii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność diakonii, tzn. na różnoraką pomoc osobom potrzebującym na terenie naszej parafii, szczególnie teraz w okresie świątecznym.
 • Dziękujemy za składane podarki na paczki bożonarodzeniowe dla osób starszych, chorych i samotnych z parafii. Jeszcze tydzień można składać produkty świąteczne, natomiast zakończyliśmy już zbiórkę produktów spożywczych na paczkę dla rodzin ukraińskich. Do Caritas zostały zawiezione 4 kartony produktów, zebranych przez parafian.
 • W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece.
 • Za tydzień, w III niedzielę miesiąca będziemy zbierali ofiarę na ogrzewanie kościoła.
 • We wtorek o 17.15 – nabożeństwo fatimskie, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej.
 • Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty o 18.00 (dzieci we wtorek i czwartek), natomiast w sobotę o 7.00. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali Mszę Świętą ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus, dlatego kto może niech przyniesie Małej Teresce róże. W zamian ona obiecała, że po śmierci będzie spuszczała deszcz łask na ziemię.
 • Do sprzątania kościoła w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ul. Pułaskiego i Alei NMP.

II NIEDZIELA ADWENTU (A)

 1. Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku. W tym roku w duchowych ćwiczeniach przewodzi nam i głosi nauki rekolekcyjne ks. dr Łukasz Dyktyński, proboszcz parafii w Truskolasach, teolog duchowości, były ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronach internetowych naszej parafii. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek: 8.30 – 10.00, 17.30 – 19.00. Dzieci przychodzą w poniedziałek i wtorek na godz. 16.30. Spowiedź dzieci we wtorek od 16.00. Kandydaci do bierzmowania przychodzą przez trzy dni na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek na 16.30. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 kandydaci do bierzmowania spotkają się z ks. rekolekcjonistą.
 2. We wtorek po Mszy Św. o godz. 16.30 z dziećmi spotka się św. Mikołaj. Ponieważ dzieci w tym tygodniu przychodzą na roraty w poniedziałek i wtorek, nie będą już miały spotkania w czwartek.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z ks. rekolekcjonistą dla członków Kół Żywego Różańca.
 4. Dzisiaj wspomnienie św. Barbary. Z tej racji składamy najserdeczniejsze życzenia s. Barbarze, naszej zakrystiance, z podziękowaniami za jej piękną służbę w naszym kościele i w parafii.
 5. W środę, 7. grudnia, kolejna modlitwa ku czci Boga Ojca. O godz. 17.15 odmówimy Bolesną Część Różańca o powrót do Domu Ojca wszystkich marnotrawnych synów, o 18.00 Msza Święta o uzdrowienie w relacjach małżeńskich i rodzinnych (intencje można składać do kosza z tyłu kościoła lub przynieść przed samą Mszą Świętą). Po Mszy Świętej uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do kaplicy Bożego Ojcostwa, Litania do Boga Ojca, modlitwa wstawiennicza o osobiste doświadczenie miłości Ojcowskiej z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz błogosławieństwo ojcowskiego rękami ojców. Zapraszamy
 6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 Godzina Łaski. Kościół będzie otwarty i przez godzinę wystawiony Jezus w Najświętszym Sakramencie. Podczas objawienia w bazylice w Montichiari we Włoszech 8 XII 1947 r., Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.
 7. Przez całą przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie prowadzony przez Parafialną Diakonię Miłosierdzia KIERMASZ ADWENTOWY. Dochód z Kiermaszu przeznaczony jest na pomoc osobom biednym i najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Bardzo dziękuję członkom diakonii (i nie tylko!) za zorganizowanie Kiermaszu i własnoręczne przygotowanie ozdób, kartek, ciastek i innych produktów świątecznych. Wszystkich gorąco zapraszam do włączenia się do akcji.
 8. W ubiegłym tygodniu już sporo osób przyniosło dary świąteczne na paczki bożonarodzeniowe dla osób chorych, starszych i samotnych z parafii, a także na paczkę żywnościową dla rodzin ukraińskich. Dziękujemy i prosimy o kolejne dary.
 9. W okresie Adwentu kawiarenka parafialna będzie zamknięta.
 10. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świeczki “Caritas”.
 11. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w sobotę o 7.00. W najbliższą sobotę zapraszamy na Roraty z błogosławionym Carlo Acutisem. Wszyscy, a szczególnie rodzice wraz z dziećmi będą mogły przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami.
 12. W ubiegłą niedzielę dwóch naszych ministrantów ukończyło diecezjalny kurs lektora. Gratulujemy Pawłowi i Stasiowi i cieszymy się, że nasza służba liturgiczna rozwija się, dojrzewa, a także rozrasta liczebnie.
 13. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Nowowiejskiego.
 14. “Niedziela” z niespodzianką dla dzieci i i z dodatkiem “Bliżej życia”.
 15. Do wieczności w tym tygodniu odszedł + Edward Czyż. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

I NIEDZIELA ADWENTU (A)

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas modlitwy i duchowego przygotowania do uroczystych obchodów Bożego Narodzenia. Zachęcamy do częstszej niż zwykle codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu (17.30), oraz udziału w Mszach roratnich.  Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami we wtorki i czwartki (dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest możliwość zakupienia lampionu). W soboty o godz. 7.00 w dolnej kaplicy. W tym roku będą to “Roraty ze świętymi”. W najbliższą sobotę –ze świętymi Franciszkiem i Hiacyntą, w drugą sobotę – z bł. Carlo Acutisem, w trzecią sobotę – ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus, a w ostatnią – ze św. Stanisławem Kostką. Podczas tych Rorat będziemy się modlili w różnych naszych potrzebach za wstawiennictwem tych Świętych oraz udzielimy błogosławieństwa Relikwiami.
 2. Dziś po Mszy o 10.00 spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które można już nabywać w zakrystii.
 4. Od dzisiaj także można zakupić świece “Caritas” na stół świąteczny w ramach akcji Caritas: “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże świece – 20 zł, małe – 10 zł.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Dyktyński. Program rekolekcji podany jest w gablocie oraz na naszych stronach internetowych. Rekolekcje potrwają trzy dni, a w ostatnim dniu, we wtorek będzie miała miejsce spowiedź rekolekcyjna.
 6. Od dzisiaj rusza także akcja “Parafialna paczka świąteczna”. Od kilku lat  przynosi ona piękne owoce w postaci kilkudziesięciu paczek świątecznych, zrobionych dla samotnych, ubogich i chorych osób z naszej parafii. Z tyłu kościoła do kosza można składać produkty spożywcze, gospodarcze, chemiczne, słodycze i ozdoby świąteczne. Dodatkowo chcemy w tym roku jako parafia zrobić jedną dużą paczkę świąteczną dla rodzin ukraińskich, paczkę żywnościową, w której będą: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp. Paczkę tę przekażemy do Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która przetransportuje żywność do rodzin na Ukrainę w diecezji żytomiersko-kijowskiej.
 7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne “Akcji Katolickiej”.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci o godz. 17.00. W sobotę rano Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 10. W najnowszym numerze “Niedzieli” artykuł o ś.p. ks. Leonardzie Gołkowskim.  
 11. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Gąsiorowskiego na godz. 8.30.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Kazimiera Harabas, + Zbigniew Lis. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.